ERA-PACK chce usednout zpět na zlatý trůn

Loňská, nevydařená sezona je definitivně zapomenuta, všichni v Chrudimi již myslí na start té následující.

Futsalisté ERA-PACKu Chrudim mají za sebou přesně měsíc úspěšné přípravy, v rámci které, mimo jiné, vyhráli i prestižní turnaj Futsal Masters 2019. Tým, stejně jako v předchozích ročnících, povede mladý brazilský trenér Felipe Conde, jenž touží po návratu na zlatý trůn.

Jak jste spokojen s přípravou před novou sezonou?

Naše cíle jsme splnili, hráči tvrdě dřeli, aby svoji úroveň opět o level posunuli. Byly to těžké časy, ale pomohou nám ve zbytku sezony. Po fyzické stránce je tým na dobré úrovni, bohužel nás není tolik, což nás limituje v taktickém vývoji. V řadě tréninků musíme snižovat čas jednotlivých úkonů, protože hráči jsou unavení a nemá je kdo zastoupit. Klub nadále hledá možnosti na zlepšení této situace. S přístupem hráčů jsem spokojený.

Po dvou letech se vám znovu podařilo vyhrát turnaj Futsal Masters 2019. Jak si daného úspěchu ceníte?

Vždycky hráčům říkám: „Každý triumf je důležitý.“ Tento turnaj nám ukázal řadu věcí, že jsme na správné cestě a pomohl nám napravit několik defektů v naší hře. Ale hlavně nám dal před startem ligy jistotu. Utkali jsme se s kvalitními týmy, speciálně s Uraganem a rezervou Barcelony. Odehráli jsme dobré zápasy, vyzkoušeli nové věci, některé se povedly a jiné zase tolik ne. Tak to bývá. Budeme pokračovat v tvrdé práci, tento ročník je rozdílný oproti předchozím, protože máme mnohem víc času se na závěr sezony pořádně připravit.

Bylo Futsal Masters vyhrát náročnější, než před dvěma lety?

Úroveň hry byla, myslím si, stejná. Dva roky zpátky to byla Neapol, kdo měl nejsilnější tým, ač teprve v úvodu přípravy. Letos se ukázal velmi dobře Uragan Ivano-Frankovsk s řadou skvělých hráčů, Barcelona s mladým týmem plným kvality. Věřím, že obě příležitosti byly pro náš tým přínosné.

Jaké máte cíle pro následující sezonu?

Vyhrát co nejvíce zápasů je možné, ostatně jako vždy. Tato sezona bude pro nás v první části odlišná, nehrajeme Ligu mistrů, takže nemusíme být stoprocentně připraveni na toto období. To nám nabízí možnost vyvíjet se pomaleji, soustředit se déle na jednotlivé fáze hry a být připraveni na závěr sezony. V předchozích ročnících jsme vždy byli velmi silní, abychom prokázali kvalitu v Evropě, v únoru a březnu jsme museli snížit intenzitu, aby nedocházelo ke zraněním nebo „přetrénování“ a na konci března se do tempa vraceli. Loňský rok nebyl z pohledu naší formy nejlepší a v souvislosti s kvalitními soupeři nás to stálo titul. Víme, že v tuto chvíli jsme za dvěma velkými favority, ale šampionát je dlouhý a nejdůležitější je být nejlepší na konci, ne v jeho začátku. Budeme vyhrávat zápasy, zlepšovat se tak, abychom byli na správné cestě k zisku obou titulů.

Budou Sparta a Teplice největšími konkurenty v boji o titul?

Obě mužstva mají oproti loňsku ještě větší možnosti, což jim dalo svobodu k výběru hráčů. Oba mají lepší hráče než loňský rok, dobře posílili. Mají vše potřebné k tomu, aby svůj tým posunuli kupředu, ale ne vždy se to stane. Při formování mistrovského týmu figuruje řada faktorů, které musí být dobře zvládnuty. Je fakt, že jsou favority. Ale ne vždy peníze vítězí, dávají vám jen lepší podmínky na práci. Máme kvalitní tým s řadou zkušených hráčů, trénujeme skvěle a tím pádem naše mužstvo taktéž řadím mezi favority.

04.09.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA generální partner VARTA futsal ligy