Výhře šéfovali Brazilci. ERA-PACK poprvé v přípravě slaví

Po remíze s ukrajinským týmem se futsalisté ERA-PACKu Chrudim v letní přípravě poprvé radují z vítězství. Po kvalitním výkonu chrudimských hráčů si Interobal Plzeň odvezl výsledek 0:3.

Od úvodní minuty měl zápas jednoznačný ráz, na branku gólmana Lukáše Němce se vezl jeden chrudimský útok za druhým. Plzeňský brankář ale dokázal odolávat, pochytal řadu šancí Chrudimi. Vaz mu poprvé zlomila nenápadná akce Felipeho, který se ho nejprve zbavil kličkou a následně z nulového úhlu k překvapení všech dostal balon do sítě. Galavečer spálených šancí ERA-PACKu pokračoval, zuby si na Němcovi vylámal snad každý z chrudimské lavičky.

Přesto postupem času stav vstřelených branek na straně Chrudimi rostl. Na začátku deváté minuty využil chytrého pasu Koudelky Max, jenž vleže dovezl míč až za záda Němce. Na další gólovou radost si museli fanoušci počkat až do 37. minuty, kdy je fantastickým lobem potěšil Everton. Tři brazilští hráči, výsledek 3:0! Brankář Litviněnko příliš práce neměl, čisté konto ho i přesto po závěrečné siréně mohlo hodně těšit.

Chrudim po dvou domácích zápasech míří na turnaj do polské Olešnice, kde se v základní části postupně utká s mužstvy Toruně (Polsko), Uraganu Ivano-Frankovsk (Ukrajina) a druholigového celku Górnik Polkowice (Polsko). Úvodní vystoupení v Olešnici odstartuje pro ERA-PACK ve středu večer proti celku z Ukrajiny.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

FK ERA-PACK Chrudim – SK Interobal Plzeň 3:0 (2:0).

Branky: 5. Felipe, 9. Max (Koudelka), 37. Everton

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Slováček, Felipe

SK Interobal Plzeň: Němec – Rozboud, Rešetár, Vnuk, Slavík, Štrajt, Havel, Kovács, Holý, Zajíček, Künstner

25.08.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková