Roman Mareš: Motivace ukrást titul nazpět nebude malá

K tradičním pilířům chrudimské sestavy již řadu let patří zkušený Roman Mareš. Ani on nechyběl při semifinálových bojích proti Spartě, kterou se však vyřadit nepodařilo. A tak od svého příchodu z Ruska v roce 2007 poprvé zisk mistrovského titulu neoslavil.

Chrudimští ve čtyřech zápasech nestačili na Spartu Praha, která jejich cestu za titulem ukončila už v semifinále. „Potkali se dva vyrovnaní soupeři. První zápas jsme prohráli zaslouženě, ostatní mohli skončit jakkoliv. Doplatili jsme na špatnou obranu,“ uvědomuje si Roman Mareš. „Po třinácti titulech nás opustilo štěstí. Dělali jsme neuvěřitelné individuální chyby a hráči, jako je Wilde, je prostě dokážou potrestat,“ dodal.

Při hledání důvodů k neúspěchu v cestě za mistrovským titulem hledá Roman Mareš ještě daleko před play-off, konkrétně v televizním utkání se Slavií. „Udělali jsme zbytečný faul a po desítce dvacet sekund před koncem ztratili dva body. Body, které nakonec rozhodly o našem třetím místu. Nemohli jsme tím pádem tolik využít domácí prostředí, bylo to hodně důležité,“ popsal čtyřiačtyřicetiletý bývalý reprezentant.

A co že proběhlo v kabině těsně po čtvrtém utkání? „Trenér nám poděkoval za sezónu, povídali jsme si o futsale. Uvidíme, co bude dál,“ těžko hledal slova Roman Mareš. „Nikdo neví, jakým směrem se v tuto chvíli půjde. Záleží, jaká bude osa mužstva. Jsou tu mladí, šikovní kluci. Na Davidovi s Pavlem jsem viděl ohromné zlepšení, někteří hráči mě ale zklamali. Každopádně motivace vzít si zpět titul bude obrovská,“ uzavírá Roman Mareš.

31.05.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková