Předčasný konec? Výrazné zklamání, uznal Tomáš Koudelka

Více než dekádu let podobnou situaci nepamatují, chrudimští futsalisté budou finálovou sérii sledovat jen na obrazovkách České televize. Na vině je semifinálové vyřazení od Sparty Praha ve čtyřech zápasech. Těsně po posledním utkání se k celé sérii vyjádřil chrudimský Tomáš Koudelka.

Co rozhodlo čtvrtý zápas?

Myslím si, že to byl znovu hodně vyrovnaný duel. Na šance jsme byli i lepší, ale naše proměňování bylo znovu horší, než v případě Sparty. Nadřeli jsme se na gól, nechávali jsme si dát laciné góly a to nás sráželo. My třeba trefovali brankáře, který ani neviděl balon, či hráče na brankové čáře. Rozhodně tím nechci snižovat úroveň hry Sparty, která hrála výborný futsal. Rozhodovaly maličkosti a v nich byl soupeř v celé sérii lepší.

Jak moc se projevila absence Evertona a Bagatiniho?

Brazilští hráči by měli vyčnívat, o tom se bavit nemusíme. Oba chyběli, Everton je náš nejproduktivnější hráč. Museli tak nastoupit kluci, kteří tolik šancí nedostávali. Bylo na nás všech, abychom se ukázali i bez nich. Odehráli jsme fantastický zápas, ale byli ti smutnější.

Sezóna se tedy klasifikuje jako neúspěšná?

Samozřejmě. Od doby, co tu jsem, máme vždy nejvyšší cíle. Všichni nás naháněli a nyní se zadařilo. Je to neúspěch, sezónu budeme hodnotit jako negativní. Počkáme, jak danou situaci budou s chladnou hlavou řešit trenér či vedení, teď jsme všichni naštvaní, že máme po sezóně. Potkali se dva mančafty se skvělými individualitami a Sparta naše kralování ukončila.

Po zlatech s ERA-PACKem a stříbrem z Bohemky jsi dokončil svoji medailovou sbírku..

Věděli jsme, že když vypadneme, tak skončíme třetí. Ale nehrálo to roli, cílem nebyl postup do finále, ale vyhrát titul. Lidé se mě mnohokrát ptali, jestli mě baví ještě sbírat tituly, že je to jednotvárné. Baví nás to mnohem více než skončit pod nejvyššími příčkami. Třetí místo je zklamáním.

Jak vidíš finálovou sérii mezi Teplicemi a Spartou?

Hodně lidí bude favorizovat Spartu. Viděl jsem i zápasy Teplic a bude hodně rozhodovat domácí hřiště. I když tam Teplice nejsou tak silné, jak by se očekávalo. Opět budou rozhodovat maličkosti, více však věřím pražské Spartě.

22.05.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková