V semifinále slaví Sparta, pro ERA-PACK sezona končí

ERA-PACK Chrudim musel před vlastními fanoušky zvítězit, dopředu ho hnala zaplněná sportovní hala. Ale nestačilo to. Sparta Praha zvítězila 5:3 a po závěrečné siréně mohla začít slavit postup do finále play-off VARTA futsal ligy.

Vyrovnaná bitva s pořadovým číslem čtyři začala pro chrudimské futsalisty dobře, úvodní herní převaha ale ve vedoucí branku nevyústila, což produktivní Sparta záhy trestala. Přesnou střelou se trefil Michal Seidler, na jehož zakončení brankář Litviněnko dosáhnout nedokázal. Náskok pražského týmu však vydržel jen chvilinku, kvalitní práci Felipeho uzavřel na brankové čáře dobře postavený Pavel Drozd, jemuž stačilo jen nastavit svoji pravačku.

Ve čtrnácté minutě se domácímu týmu podařilo výsledek zápasu otočit ve svůj prospěch, když po individuální akci přesně zamířil Tomáš Koudelka. Jak to v této sérii bývá, náskok ERA-PACKu dlouho nevydržel. Sparta dokázala do přestávky dvakrát skórovat. Nejprve se ujala skrytá střela slovenského dlouhána Tomáše Drahovského, o chvíli pozdě přidal další trefu nejlepší střelec celé série Wilde.

Ve druhé půli bitva pokračovala, na tahu byl tentokrát ERA-PACK. Ve 27. minutě se ujala střela Tomáše Koudelky ze standardní situace kousek za polovinou hřiště, kterou Gerčák podcenil a díky dobré cloně jí pustil za svá záda. Za vyrovnaného stavu přišel osudový moment v čase 30:42. Rychlá akce hostí přinesla balon na Tihomira Novaka, který ho z ostrého úhlu dokázal zvednout přímo pod břevno a naposledy tím naklonil stav na stranu Sparty. Následnou hru v power-play potrestal gólem přes celé hřiště Kristijan Grbeša, hosté si díky tomu odvezli rozhodující třetí bod a tím pádem i postup do finále play-off.

Éra chrudimského týmu, který získal dvanáct titulů v řadě, v letošním ročníku další pokračování nenapíše.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zopakuji slova, která jsem řekl přímo hráčům. Odehráli jsme dobrý zápas, bojovali jsme celou dobu. Měli jsme řadu šancí, ale nevyužili jsme je. Bohužel od ledna naše úroveň hry hodně kolísala. Odehráli jsme dobré a špatné zápasy, neukazovali jsme pravidelnost, která vždy byla naší značkou. Nikdy jsme se ale nevzdali, kluci předváděli tvrdou práci a angažovanost. Je mi ctí tři roky trénovat hráče, jako jsou právě oni. Naše pracovní prostředí je fantastické a právě díky tomu klub vyhrál tak hodně titulů a získal si respekt u předních týmů Evropy. Když jsem se rozhodoval, zda přijít do České republiky, vůbec jsem si nepředstavoval, že to pro mě bude tak speciální. Přesně proto děkuji celému týmu, našim loajálním fanouškům a každému, kdo pro klub pracuje. Bohužel jsme letos cíle nesplnili, viděli jsme však skvělou sérii, která mohla být ještě lepší, nebýt dění mimo hrací plochu. Gratulujeme soupeři k postupu do finále. Můžeme ale odejít se vztyčenou hlavou. Jsem si jistý, že se klub příští rok vrátí ještě silnější.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Dnešní výhra má ještě větší hodnotu, protože jsem vůbec nebyl spokojený s předvedenou hrou. Myslím si, že tohle byl náš nejhorší výkon v semifinálové sérii, ale o to je ta výhra sladší. Vstřelili jsme góly, když to bylo nejvíce nutné. V celé sérii jsme byli připravenější, klidnější. Zápasy sice byly těsné výsledkově, ale my jsme si šli za vítězstvím daleko více.“

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 3:5 (2:3)

Branky: 8. P. Drozd (Felipe), 14. Koudelka, 27. Koudelka – 6. Seidler (Vnuk), 16. Drahovský (Novak), 18. Wilde (Drahovský), 31. Novak (Seidler), 39. Grbeša.

AC Sparta Praha: Vahala – Seidler (C), Cupák, Vnuk, Drahovský – Wilde, Amrani, Grbeša, Novak – Brahimi, Křivánek, Hora, Hrdina

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Mareš R., Mareš M., Max (C), Koudelka, Drozd P., Drozd D., Balog, Slováček, Felipe

16.05.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková