Uděláme maximum, abychom sérii prodloužili, říká před bitvou Pavel Drozd

Uděláme maximum, abychom sérii prodloužili, říká před bitvou Pavel Drozd
Souboj o finále číslo čtyři! Už ve středu v Chrudimi bude domácí tým odvracet pro někoho možná nečekaný mečbol pražské Sparty! Ta svoje předsezónní ambice o vítězství ve VARTA futsal lize potvrzuje i v play off a zatím poslední důležitý krok může udělat už uprostřed tohoto týdne. A to také kvůli tomu, že druhý mač v sérii v hlavním městě po velké bitvě zvládla.


Nervydrásající zápas, který rozhodla pět vteřin před koncem druhého prodloužení penalta po šestém akumulovaném faulu Východočechů, nakonec určil obrovskou psychickou výhodu pro Spartu. Chrudimský Pavel Drozd však věří, že jeho tým rozhodně před domácími fanoušky sezonu končit nebude! 

 

Pavle, páteční souboj na Spartě se změnil v neskutečnou bitvu! Když se na to podíváte pohledem nějakého nezaujatého fanouška, jak byste to zhodnotil?
Myslím, že utkání se muselo všem fanouškům líbit, i když pro nás bohužel se smutným koncem. V zápase dominovala útočná činnost obou týmů a byla vidět velká kvalita na obou stranách. 

 

A teď pohledem hráče Chrudimi, několikrát jste museli dotahovat vedení Pražanů, navíc jste dokázali smazat tříbrankové manko. Co ale rozhodovalo nakonec ve váš neprospěch?

To je jednoduché. Rozhodly individuální chyby, kterých děláme v této sérii až příliš mnoho.

 

Bylo velkou chybou zároveň i nějaké vypadávání z koncentrace a nesoustředění na každou chvíli na hřišti? Tedy alespoň to tak vypadalo, že jste se nechali někdy až moc rozhodit nějakým neodpískaným zákrokem.
Se Spartou to jsou velmi dramatické a emotivní zápasy, tak není divu, že se někteří hráči nechají vyvést z koncentrace a dochází tak k výměně názorů, a to jak mezi hráči na palubovce, tak i mezi stíhačkami. V dalším utkání nám jde o všechno a my uděláme maximum, abychom sérii prodloužili!

 

Přesně tak, ve středu se může odehrát už rozhodující bitva, ale vy samozřejmě doufáte, že budou ještě dvě. Co to pro ERA-PACK znamená? Takto hodně důležitý souboj o všechno v české soutěži už hodně dlouho nezažil!
Hráli jsme už spoustu důležitých zápasů, proto se budeme na ten středeční připravovat, stejně jako na všechny ostatní. Všichni v klubu věříme naší práci, za kterou si stojíme a proto i nadále myslíme na postup do finále.

 

Od silného útoku Sparty dostáváte v posledních dvou zápasech poměrně hodně branek, bude to stěžejní a základní stavební kámen, abyste o hodně zlepšili hru v defenzivě?
Obrana je naše nejsilnější stránka. Ale jak říkáte, bohužel to teď Spartě ulehčujeme zbytečnými chybami, ale věřím, že do středečního zápasu už vše dokážeme vyladit a zvítězíme! 

 

15.05.2019 | autor: Ondřej Novotný, eFutsal.cz | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu