Bitva se smutným koncem. ERA-PACK padl gólem pět vteřin před koncem

Třetí semifinálové utkání mezi Spartou a Chrudimí fanoušky muselo bavit. Fantastická futsalová podívaná přinesla dohromady neuvěřitelných devatenáct branek, další stíhací jízdu chrudimského ERA-PACKu a rozhodnutí z desetimetrového kopu v prodloužení v čase 49:55.

Od samotného začátku třetího utkání na Podvinném mlýně bylo jasné, že nás defenzivní partie rozhodně nečeká. I přesto se na úvodní branku čekalo do začátku sedmé minuty, kdy domácí Spartu dostala do vedení střela Tomáše Drahovského. Těsné vedení týmu z hlavního města, ale nemělo dlouhou trvání. Přesné zakončení Bagatiniho a následný nástřel přesně k tyči v podání Davida Drozda znamenal zvrat ve skóre a vedení obhájce titulu. Jenže kolotoč tím zdaleka neskončil. Sparta dokázala vměstnat do osmnácti vteřin dvě trefy, góly Wildeho a Tomáše Drahovského znovu vrátili vedení na stranu domácích.

Zvyšující se převaha ERA-PACKu gradovala a po standardní situaci přesně na nohu Pavla Drozda opět přinesla vyrovnání. Poločasový výsledek 3:3 se po černé tříminutovce na začátku druhého poločasu změnil v tříbrankový náskok Sparty, Chrudimští se tak, stejně jako ve druhém semifinálovém duelu, vydali ke stíhací jízdě. A opět úspěšně. K Pavlu Drozdovi se přidal hned dvakrát Everton, který vyrovnal na 6:6.

Bláznivý duel pokračoval i v prodloužení. Zde hrála prim především Sparta, která se hned třikrát dokázala dostat do vedení, Chrudimští ale ve všech případech zdárně odpověděli. Brazilec Everton završil zápas se čtyřmi góly na kontě, nakonec ale slavit vítězství nemohl. O všem rozhodla situace v čase 49:55, kdy Max fauloval unikajícího Vnuka a nabídl tím pro Spartu desetimetrový kop. Tihomir Novak pět vteřin před koncem rozjásal Podvinný mlýn a rozhodl tím o mečbol pro Spartu s celkovým skóre 10:9!

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Utkání se rozhodovalo přímo na hřišti, přesně tak, jak by to mělo být. Bohužel jsme udělali velké množství chyb, a když hrajete proti silnému týmu, v jehož středu jsou hráči jako Wilde, chyby si prostě nemůžete dovolit. Vždy jsme museli na náš útok vynaložit velké množství sil, přesto zápas přinesl i spoustu pozitivních věcí. Opět jsme ukázali srdce a ohromnou bojovnost. Myslím si, že to byl krásný boj a skvělý zápas pro fanoušky. Upozorňuji, že zápasy musí být rozhodovány přímo na hrací ploše. Když lidé, kteří futsalu nerozumí, dělají rozhodnutí, která ovlivní zápas, tak jde český futsal špatným směrem. Sport nemůže být rozhodován právníky. Především rozhodnutími, která porušují pravidla hry. Pojďme zregenerovat a bojovat znovu. Tak, jak to má být – v duchu fair play. Očekáváme velkou podporu našich fanoušků, s jejímž pomocí věřím v další skvělý duel.“

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 10:9 po prodloužení (3:3, 6:6, 7:7)

Branky: 7. Drahovský, 12. Wilde (Seidler), 12. Drahovský (Wilde), 21. Cupák (Vnuk), 22. Vnuk (Seidler), 25. Wilde, 45. Seidler, 46. Drahovský (Novak), 48. Wilde (Drahovský), 50. Novak (10 m kop) – 10. Bagatini (Felipe), 11. Drozd D. (Koudelka), 17. Drozd P. (Everton), 28. Everton, 34. Drozd P. (Drozd D.), 36. Everton, 45. Everton, 47. Slováček (Koudelka), 49. Everton (Koudelka.)

AC Sparta Praha: Vahala – Seidler (C), Cupák, Vnuk, Drahovský – Wilde, Amrani, Grbeša, Novak – Brahimi, Křivánek, Hora, Hrdina

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš R., Mareš M., Max (C), Koudelka, Drozd P., Drozd D., Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

11.05.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková