Veleobrat dokonán v prodloužení! Série startuje od nuly

Veleobrat dokonán v prodloužení! Série startuje od nuly
Do posledního místečka zaplněná chrudimská sportovní hala viděla velkolepé utkání. Sparta Praha si v Chrudimi vypracovala tříbrankové vedení, která ale promrhala a úřadující mistr v prodloužení obrat dotáhl do svého konce. Výsledek 6:4 znamená vyrovnání semifinálové série na 1:1!


Odveta se na východě Čech začala pro chrudimské futsalisty vyvíjet velmi černě. ERA-PACK měl sice herně navrch, góly však padaly na straně druhé. Již v páté minutě otevřel skóre zkušený Brazilec Wilde, který prostřelil brankáře Litviněnka mezi nohama. A v průběhu první půle bylo s Chrudimí ještě hůře. Po trefách Grbeši a Wildeho vedl pražský celek již o tři branky. Domácí celek se ale nepoložil. Ještě do poločasu zaznamenal kontaktní branku Bagatini, navíc Everton z desetimetrového kopu trefil tyčku.

 

Dvoubrankový náskok Sparty vydržel až do poloviny druhé půle. Na kontaktní trefu Tomáše Koudelky a silný tlak ERA-PACKu za vyrovnáním utnula trefa Tihomira Novaka, jenž opět na chvíli hosty uklidnil. Pro Spartu se kritickou stala sedmatřicátá minuta. Chrudimští po dvou akcích po trefách Evertona a Matěje Slováčka srovnali krok a dostali zápas do prodloužení.

 

Vypjatý duel ještě nekončil. Bylo jasné, že o vítězi rozhodne jediná branka. A ta přišla na straně ERA-PACKu. Do brejku pláchl Matěj Slováček, který rozjásal chrudimské tribuny popáté. Definitivní tečku za výsledkem zařídil Tomáš Koudelka, který prostřelil Wildeho při power-play soupeře. Dvoubrankové vedení již Chrudimští udrželi a mohli tak oslavit vítězství v poměru 6:4!

 

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

 
HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Myslím si, že, stejně jako v prvním zápase, je i nyní výsledek férový. V zápase jsme měli více šancí, bohužel jsme jich v první půli hodně zahodili a soupeř si díky vysoké úspěšnosti proměňování příležitostí vypracoval tříbrankový náskok. V tu chvíli výsledek obrazu hry neodpovídal. První gól Bagatiniho nás vrátil do života. Myslím si, že spousta z nás již ve vítězství nevěřila, hráči však byli fantastičtí a ukázali svá srdce. Skvěle jsme se do zápasu vrátili, po druhé brance jsme ale neproměnili velkou šanci a za ní byli potrestáni. Nepřestali jsme bojovat a byli jsme oceněni vyrovnáním, v prodloužení navíc i otočili výsledek v náš prospěch. Byl to však jen jeden krok, nyní je série vyrovnaná. Výhra nás povzbudí, dá nám sílu. Hlavně chci poděkovat fanouškům, v těžkých časech nás stále podporovali, chtěl bych vítězství věnovat hlavně jim. Věřím, že stejnou atmosféru vytvoří i na čtvrtém semifinále.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): Jsem nešťastný a naštvaný. Nešťastný kvůli zápasu, který jsme téměř vyhráli, když jsme čtyři a půl minuty před koncem vedli 4:2 a naštvaný na lidi, kteří si vzali zápas pod kontrolu a defacto nás nenechali hrát. Jelikož je embargo ohledně výkonu rozhodčích 24 hodin, musím počkat až do zítřejšího večer, než se k tomu vyjádřím. Samozřejmě jsme si zápas prohráli sami našimi chybami. Každopádně v pátek hrajeme doma a chtěl bych vzkázat Chrudimi, ať se dobře připraví na další bitvu s námi!"
 

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 6:4 po prodloužení (1:3, 4:4)

Branky: 18. Bagatini (Mareš R.), 29. Koudelka (Slováček), 37. Bagatini (Drozd D.), 37. Everton (Koudelka), 47. Slováček (Everton), 48. Koudelka (Slováček) - 5. Wilde (Novak), 13. Grbeša (Novak), 15. Wilde (Novak), 30. Novak (Grbeša)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Roman, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

AC Sparta Praha: Gerčák (49. Vahala) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Angellot, Křivánek, Amrani, Hrdina, Hora, Brahimi.

 

SESTŘIH UTKÁNÍ 

 

03.05.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu