Série bude ještě bolet, tuší David Drozd

Futsalisté Chrudimi v úvodním semifinále play-off VARTA futsal ligy nestačili na pražskou Spartu (0:3) a v sérii hrané na tři vítězné zápasy musí dotahovat. Navíc nedokázali ani jednou skórovat, o spokojenosti s předvedeným výkonem tak ani nemohla být řeč. David Drozd však věří, že se do čtvrteční odvety čtrnáctinásobný mistr z letargie zmátoří.

Davide, kde se první semifinále lámalo?

Nevstoupili jsme do něj vůbec dobře. Ale myslím si, že obecně průběh celého utkání nám vůbec nevyšel. Špatně jsme bránili a presovali, nebyl to náš zápas. Sparta vyhrála naprosto zaslouženě. Klíčový okamžik těžko vypichovat, hráli jsme prostě špatně.

Kde byla Sparta nejsilnější?

Dávali dobré balony do pivota, ale to souvisí s tím, že jsme od nich byli prostě daleko. Drahovský s Wildem míč udrželi a tím nás zatlačili. Sparta je nejsilnější v útoku a to se v prvním zápase dokonale potvrdilo.

Ke kvalitní ofenzívě ale přidali i bezchybnou obranu...

Jasně. Ukázali, že i obrannou hru mají dobrou, my jí ale směrem dopředu moc neprověřili.

V prvním zápase byla k vidění řada tvrdých zákroků. Byly přes čáru?

Některé zákroky byly na hraně, třeba faul na Koudelku byl na zlomení nohy. Ale úmysl tam nevidím. Je to play-off, série bude bolet, ale s tím se musíme vypořádat. Musíme do zápasů dát více, není se na co šetřit.

Na čem je potřeba nejvíce zapracovat?

Musíme hlavně zlepšit defenzívu. To, co nás zdobilo celou základní část, tentokrát chybělo. Sparta měla na všechno strašně času, usnadnili jsme jí to. Musíme první zápas hodit za hlavu a doma vyrovnat.

Co s týmem může porážka udělat?

Na prohry zvyklí nejsme, ale nemůžeme pořád vyhrávat. I nejlepší týmy na světě prohrávají. Navíc to není poprvé, zvládneme to. Ve čtvrtek musíme zvítězit a zvednout si sebevědomí.

30.04.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková