Povinnost splněna, Chrudim slaví postup po třech zápasech

První část je hotová, ERA-PACK Chrudim postupuje do semifinále play off. Ani v závěrečném čtvrtfinálovém utkání soupeř z Mělníku příliš nevzdoroval, z chrudimské palubovky si odvezl tentokrát branek jedenáct.

Ač tým Mělníku dorazil do Chrudimi jen se sedmi hráči do pole, dokázal rozjetému ERA-PACKu velmi dlouho odolávat. Bezbrankový stav vydržel až do poloviny osmé minuty, kdy Bagatini přesně rozehranou standardkou našel pravačku Davida Drozda, jenž dokázal prolomit obranný val soupeře. A poté to začalo. Slovo si vzal Brazilec Max, který dvakrát za sebou na brankové čáře dorazil volný míč do sítě a stanovil rozdíl na tři branky.

Tím však střelecké hody ERA-PACKu neskončily. Ještě do půli stihli po asistencích Martina Doši skórovat Matěj Slováček a Tomáš Koudelka, kteří stanovili poločasové skóre na 5:0. Ani po přestávce se obraz hry ve třetím čtvrtfinálovém zápase nezměnil. V chrudimské brance vyměnil Dmitrije Litviněnka Jakub Žďánský, který s klidem sledoval, jak náskok ERA-PACKu ještě více narůstá. V krátkém rozmezí se mezi střelce zapsal také Pavel Drozd, chvíli na to dokonal hattrick Max.¨

Klidný průběh utkání rozvířila červená karta hostujícího Nečase, v následné přesilové hře se se štěstím prosadil Everton, o dvě minuty později se trefil i Felipe. Desátou branku si dal Mělník smolně sám, střelecký účet ERA-PACKu ukončil při závěrečné power-play Matěj Slováček. Chrudimští přišli o čisté konto jednatřicet vteřin před koncem po pohledném zakončení Jiřího Vokouna.

ERA-PACK i ve třetím utkání nadělil soupeři dvojciferný výsledek a raduje se z postupu do semifinále play off. Jeho dalším soupeřem bude pražská Sparta.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Uzavřeli jsme sérii dalším kvalitním výkonem. Vytvořili jsme si spoustu šancí a převedli do zápasové praxe řadu věcí z tréninku. Jsem šťastný za růst svého týmu. Věřím, že v něm budeme pokračovat i v pátek. Chtěl bych Mělníku pogratulovat ke kvalitní sezoně, odvedli skvělou práci. Naše práce pokračuje tak, abychom byli připraveni na klíčové momenty letošního ročníku.“

Jakub Němec (trenér Olympiku Mělník): Do Chrudimi jsme jeli v hodně okleštěné sestavě, šanci dostali další junioři a nastoupit jsem musel i já. Proto jsme více než obvykle vycházeli z hlubokého bloku a zkoušeli se prosadit v protiutocich. Tato taktika se nám dobře dařila 15minut, kdy se Chrudim těžko prosazovala. Ale s ubývajícími silami to bylo stále složitější výborným chrudimskym hráčům vzdorovat. I přes opět vyšší rozdíl ve skóre tentokrat musíme být relativně spokojeni jak mladí kluci zápas odehráli. Chrudimi přeju dobré výkony v semifinále se Spartou a děkujeme za vynikající vzájemné zápasy.

Martin Doša (hráč FK ERA-PACK Chrudim)

FK ERA-PACK Chrudim – SK Olympik Mělník 11:1 (5:0)

Branky: 8. D. Drozd (Bagatini), 9. Max (Felipe), 16. Max (Everton), 19. Slováček (Doša), 19. Koudelka (Doša), 26. P. Drozd (Everton), 28. Max (Doša), 34. Everton (Felipe), 36. Felipe (Doša), 36. Machytka (vla.), 40. Slováček (Max) – 40. Vokoun (Machytka).

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (20. Žďánský) – Everton, Michal Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

SK Olympik Mělník: Martin Mareš  – Vokoun, Mažári, Šuba, Nečas, Lehner, Němec, Machytka

21.04.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková