Mise splněna jedenácti brankami. Chrudim veze bod číslo dvě

V Mělníku se překvapení nekonalo. Futsalisté chrudimského ERA-PACKu zvládli čtvrtfinálovou odvetu na jedničku, soupeři nastříleli jedenáct branek a v sobotu budou chtít stvrdit postup do semifinále závěrečnou výhrou.

ERA-PACK si s druhou čtvrtfinálovou výhrou příliš starostí nedělal a vykročil za ní velmi rázně. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Brazilec Everton, na což zanedlouho navázal Pavel Drozd. Chrudimští svého soupeře uzavřeli na jeho polovině a po většinu času byl brankář Litviněnko bez práce. Ještě do pauzy oba zmínění hráči přidali po jedné brance a stanovili tak poločasové skóre na 4:0.

Pořádný gólový koncert však Chrudim rozjela až po přestávce. Během krátké chvíle rozšířil Pavel Drozd svůj střelecký účet na čtyři góly, poté si však slovo vzal Olympik, který po technické chybě na chrudimské straně vyřešil nepřímý volný kop velmi elegantně, když šibenici vymetl Patrik Mažári. Pak ale hrála znovu Chrudim. Hattrick Evertona podpořil ještě dvěma trefami Max, po jednom gólu přidali i Matěj Slováček a David Drozd.

Chrudimští nakonec porazili mělnického soka výsledkem 11:2 a přiblížili se tím k postupu do semifinále play off VARTA futsal ligy, třetí zápas se hraje již v sobotu 20.4.2019 od 19:30 v chrudimské sportovní hale.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zápas jsme zvládli dobře, kontrolovali jsme tempo hry. V první půli jsme sice vyrobili několik chyb, které jsme ale po pauze dokázali napravit. Jsem s výkonem svého týmu spokojen. Herně rosteme ve správný čas a očekáváme, že i nadále budou mít naše výkony vzrůstající tendenci.

Jakub Němec (trenér Olympiku Mělník)Na zápas jsme si hodně věřili a chtěli Chrudim minimálně potrápit. Nezačali jsme špatně, měli několik brejků, které se nám však nepodařilo proměnit. Utkání rozhodl první náš inkasovaný gól, od té doby se nám nedařilo a dělali jsme obrovské taktické chyby, které Chrudim proměňovala. Našimi chybami jsme je dostali na koně a zvedli střelecké sebevědomí. Ukázal se obrovský hlavně taktický rozdíl.

Pavel Drozd (hráč FK ERA-PACK Chrudim)

Matěj Slováček (hráč FK ERA-PACK Chrudim)

Olympik Mělník - FK ERA-PACK Chrudim 2:11 (0:4)

Branky: 23. Mažári (Šuba), 38. Mažári – 4. Everton (Drozd), 8. Drozd P. (Bagatini), 11. Everton (Bagatini), 16. Drozd P. (Everton), 22. Drozd P. (Drozd), 22. Drozd P. (Drozd D.), 26. Max (Slováček), 27. Everton (Drozd), 31. Max (Koudelka), 38. Slováček (Koudelka), 40. Drozd D. (Slováček)