Filip Havrda: Kvalifikace byla nezapomenutelný zážitek

Facebooková stránka České futsalové reprezentace U-19 pravidelně přináší rozhovory s hráči této mládežnické kategorie.

Tentokrát si vybrali chrudimského hráče Filipa Havrdu.

Dostal jsi v prosinci 2018 pozvánku do reprezentace. Nebyl to pro Tebe tak trochu skok do rozjetého vlaku?

Tak skok to pro mě určitě byl, protože jsem vlastně naskočil už do rozjetého procesu a v té době zbývalo do kvalifikace jen několik měsíců. Jednoznačně nejdůležitější v tu chvíli bylo pro mě natrénovat posuny a zažít si styl hry 4-0.

Jaká je/byla v U-19 parta? A vůbec, jak jsi to zvládnul takhle během 3 měsíců se stmelit s partou a pochytit všechny herní věci?

Vždy když jsem se účastnil srazu, tak parta byla naprosto úžasná. Myslím, že jsme si sedli ve všech směrech, jak na hotelu, tak i na palubovce, kde jsme se prezentovali jako jeden tým a podle toho se odvíjeli i výsledky. Myslím, že s týmem jsem se stmelil hned na prvním srazu a kluci mě mezi sebe vzali bez problému. Co se týče herních věci, to mě trvalo trochu déle všechno pochytit, ale myslím že na to, jak krátkou dobu jsem se s týmem připravoval, že to nebyl až takový propadák.

Co kvalifikační turnaj v Rusku? Teď mám na mysli jak Rusko samotné, tak i kvalifikaci? Jak bys turnaj hodnotil s odstupem dvou týdnů?

Když si teď zpětně v hlavě promítám kvalifikaci v Moskvě, tak se celkově jednalo o nezapomenutelný zážitek, ať už z pohledu, že jsme měli možnost navštívit Rudé náměstí nebo z pohledu zápasů. Ne každý má tu možnost hrát kvalifikaci o EURO, proto jsme rád, že jsem se této akce, která se už nemusí opakovat zúčastnil. I teď s odstupem týdnů mám smíšené pocity, protože jsme sice neodehráli špatné zápasy, ale na postup to bohužel nestačilo.

V turnaji ti herně vyšel zapas s Běloruskem? Jak jsi to cítil Ty?

Mohu říci, že tento zapas mi herně vyšel. Cítil jsem se jistý na balonu už od začátku zápasu a podle toho se pak odvíjela moje hra po celou dobu utkání. Jako bonus z tohoto utkání je i vstřelená vyrovnání branka na 3:3.

Jak se ti líbila atmosféra na hale a jací byli fanoušci? Byla cítit podpora i z Čech od fanoušků??

Atmosféra byla nepopsatelná. Ruští fanoušci vytvořili vynikající atmosféru na všech kvalifikačních zápasech v Moskvě. Ačkoliv jsme hráli několik set kilometru od ČR, tak jsme měli podporu českých fandů i v Moskvě a za to jim patří velké díky. Na sociálních sítích se nám dostávalo velké podpory od týmů VARTA futsal ligy i od jednotlivých hráčů.

16.04.2019 | autor: redakce