Hladký vstup do play off! Mělník si odvezl kulatou desítku

Po dvou porážkách v závěru základní části se chrudimští futsalisté vrátili na vítěznou vlnu. Soupeře z Mělníku dokázali zlomit již v prvním poločase pěti brankami, a nakonec duel dotáhli do pohodlného, vítězné konce. Po reprezentační pauze si tak do Mělníka pojedou pro mečbol na postup do semifinále.

ERA-PACK Chrudim si lepší vstup do vyřazovacích bojů ani nemohl představit. Proti Mělníku otevřel skóre již po čtyřiadvaceti vteřinách, kdy se z levé strany po zemi prosadil Brazilec Everton. Domácí byli silně při chuti a dařilo se jim brankáře Mareše hodně zaměstnávat. Na druhou trefu museli fanoušci v chrudimské sportovní hale čekat do šesté minuty, kdy se prudkou ranou prosadil Felipe.

Domácí předváděli kvalitní, rychlý futsal a jejich vedení rázem začalo narůstat. Postupem čase se prosadil David Drozd, podruhé Felipe a stav první půle uzavřel další povedenou ranou Everton. Ani po přestávce se obraz hry vůbec nezměnil, Olympik vyrážel, při své premiérové účasti v play off, dopředu jen sporadicky a musel sledovat, jak počet inkasovaných branek na jeho kontě rapidně stoupá.

Po gólech Matěje Slováčka a Tomáše Koudelky se gólostroj ERA-PACKu přece jen na chvilku utišil, v závěru to ale čtrnáctinásobný mistr znovu rozjel. Druhý gól přidal Everton, Felipe dokonce dokonal hattrick. Když už se zdálo, že se fanoušci vytoužené desítky nedočkají, vyhrál hlavičkový souboj v poslední vteřině Pavel Drozd a upravil tím na konečný 10:1.

Série pokračuje po reprezentační přestávce 18. dubna na hřišti v Mělníku.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V zápase jsem na svém týmu viděl potřebný vývoj. Vytvořili jsme si velké množství brankových příležitostí, hráli jsme s velkou intensitou. Další plusem bylo, že jsme dokázali udržet koncentraci po celé utkání. Měli jsme kolísavé výsledky, v úvodním čtvrtfinále jsme ale rozhodli velmi rychle, již v první půli. Navíc jsme si otestovali nové herní varianty. Bylo důležité po dvou porážkách znovu zvítězit, naše práce tím ale rozhodně nekončí.“

Jakub Němec (trenér Olympiku Mělník): Do utkání jsme šli sebevědomě s vůlí uhrát dobrý výsledek. První branka, kterou jsme dostali hned na začátku nám ale sebevědomí sebrala. V utkání se ukázala mnohem větší kvalita Chrudimi a dnes v nás neměla silného protivníka. Náš cíl se ale nemění, v jednom z utkání chceme Chrudim porazit a největší příležitost k tomu bude v následujícím utkání na domácí palubovce.

Tomáš Koudelka (hráč FK ERA-PACK Chrudim)

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

FK ERA-PACK Chrudim – SK Olympik Mělník 10:1 (4:0)

Branky: 1. Everton (R. Mareš), 6. Felipe (Koudelka), 7. D. Drozd (Everton), 8. Felipe (P. Drozd), 19. Max (Koudelka), 26. Slováček (Koudelka), 29. Koudelka (Slováček), 36. Everton (Slováček), 38. Felipe (Bagatini), 40. P. Drozd (Everton) – 35. Šuba (Mažári)