Druhá prohra v řadě. ERA-PACK jde do play off ze třetího místa, čeká ho Mělník

Po Slavii a Spartě další ztráta. Na závěr základní části ERA-PACK Chrudim nestačil v přímém souboji o první příčku na teplický Svarog a vzhledem k vítězství Sparty nad Helasem mu po porážce patří až třetí příčka. Ve čtvrtfinále play off čeká svěřence trenéra Felipe Condeho šestý Olympik Mělník.

Duel Svarogu Teplice s Chrudimí přinesl defenzivní partii. Domácí nikam nespěchali, i remíza jim zaručovala první místo po základní části VARTA futsal ligy. ERA-PACK se snažil, v prvním poločase ale narážel na výborně pracující obranu teplického týmu. Hrozil zejména ze standardních situací, recept na brankáře Jeronima ale nenašel. Ani gólman Litviněnko na opačné straně se nenudil, přesto se do kabin šlo za, pro futsal netypického, výsledku – 0:0!

Ani po pauze se obraz hry výrazně nezměnil, větší náboj přinesla až 27. minuta. Po faulu Bagatiniho zahrávali Tepličtí standardní situaci, Nene přihrál na Teku, který ostrou ranou do vzdálenější šibenice prostřelil vše před sebou! Vstřelená branka donutila obhájce titulu vyrazit ještě více do ofenzívy, vyrovnání přišlo až dvě minuty před koncem. Při hře v power-play Bagatini sebral odražený míč, naservíroval ho na Maxe, který si před Jeronimem tentokrát rady věděl.

Chrudimští se nadále snažili o vstřelení rozdílové branky, v pokračující hře bez brankáře však míč ztratil Max a Nene bez potíží trefil odkrytou klec ERA-PACKu. Výsledek 2:1 pro domácí znamená druhou porážku v řadě a konečné třetí místo po základní části. Čtvrtfinále play off startuje pro Chrudim na domácí půdě již v pátek 5.4., kdy od 20:15 hostíme celek Olympiku Mělník.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

Hodnocení utkání:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V zápase jsme měli malou útočnou produktivitu. Kontrolovali jsme míč, ale v poslední třetině hřiště to k ničemu nevedlo. Soupeř se dobře bránil, navíc my předvedli řadu technických chyb. I my jsme dozadu pracovali velmi dobře, Teplicím jsme mnoho šancí nepovolili. Bohužel jsme inkasovali jako první po excelentním volném přímém kopu Teky. Během power-play jsme si moc příležitostí nevypracovali, přesto se nám podařilo vyrovnat. Jsme v té fázi, protože jen tvrdou prací můžeme tuto situaci napravit. Nyní je na mě, abych z pozice trenéra našel pro tým další alternativy. Přáli jsme si být první, ale nepovedlo se. Gratuluji Svarogu, který byl v základní části nejlepším týmem. Čeká nás těžká cesta, ale doufám, že díky tvrdé práci splníme naše cíle. Věřím v každého svého hráče, vím, čeho jsou schopní. Musíme se soustředit na naši práci a každým dnem se zlepšovat.“

Svarog FC Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 2:1 (0:0)

Branky: 27. Teka (Nene), 40. Nene – 38. Max (Bagatini)

Svarog FC Teplice: Jeronimo – Baran, Novotný, Chongor, Daniel, Künzl, Šebek, Djaelson, Černý, Nene, Hůla, Teka, Taverna, Tato

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš, Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Slováček, Felipe