Budu si přát remízu, směje se Brazilec Max

Budu si přát remízu, směje se Brazilec Max
Moc Brazilců, kteří by si přáli dnes večer remízový výsledek, nenajdete. Minimálně jeden ale existuje. České palubovky brázdí již přes deset let, Chrudim nazývá druhým domovem. Přesto své kořeny kapitán futsalových mistrů Brazilec MAX nezapře a úterní bitvu fotbalových reprezentací bude pečlivě sledovat.


Velký fanoušek, který v juniorském věku nastupoval po boku nynějšího reprezentanta a hráče italského Interu Milán – Mirandy, bude při utkání zažívat rozporuplné pocity. „Jsme tu již zvyklí, známe zde víc lidí než v Brazílii,“ popsal kladný vztah k současnému domovu. I přesto ho čeká velké dilema. Komu bude dnes večer přát? „Těžká otázka,“ rozesmál se Max. „Nejlepší bude remíza,“ dodal neutrálně.

 

Ač patří k nejlepším futsalistům poslední dekády naší nejvyšší soutěže, k fotbalu nikdy neměl daleko.

 

„Hrál jsem ho do devatenácti let, ale poté jsem se rozhodl pracovat. O dva roky později jsem byl nezaměstnaný a z toho důvodu se plně začal věnovat futsalu,“ komentoval své začátky. Na fotbal nezanevřel, ve svém volnu jde hrát i zde v Česku – vidět ho mohli fanoušci Rváčova, účastníka okresního přeboru na Chrudimsku. Když nastoupí, rozdíl je znát. S futsalovým spoluhráčem Felipem po konci halové sezony pravidelně větrali obrany soupeřů, při jejich účasti se ze Rváčova stal takřka smrtící protivník. I letos by chtěl být k dispozici. „Chtěl bych si znovu jít zahrát, mám v týmu hodně kamarádů,“ přeje si Max. 

 

26.03.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu