Vyrovnaná bitva se smutným koncem pro Chrudim

Páteční večer přinesl v hlavním městě velký souboj dvou aspirantů na zisk mistrovského titulu. Ve vypjatém duelu musel ERA-PACK dvakrát dotahovat skóre a nakonec padl na Podvinném mlýně Spartě výsledkem 2:3.

Úvodní poločas nabídl v Praze vyrovnanou podívanou, více na míči byli futsalisté Chrudimi, kteří ale nedokázali využít stoprocentních příležitostí. Spartu držel výborný brankář Vahala, který se zaskvěl především proti šanci Pavla Drozda! Ani Litviněnko nebyl bez práce, paradoxně však tahal míč zpoza svých zad jako první on. Když už se zdálo, že první poločas dospěje do svého konce za stavu 0:0, vytasil se střelou z rychlého protiútoku Wilde, který 23 sekund před sirénou šťastně prostřelil chrudimského gólmana.

Sparta Praha si do kabin nesla těsné vedení, o to ale vzápětí přišla. Na začátku druhého poločasu znovu pohledně zakombinovali bratři Drozdovi, David posunul balon na svoje dvojče Pavla Drozda, který se střelou pod víko nemýlil. Ani remízový stav ale příliš dlouho nevydržel, o minutu později si domácí futsalisté vzali vedení nazpět zásluhou druhé branky Wildeho.

S postupujícím časem narůstala převaha chrudimského týmu a s ním i nedovolené zákroky Sparty. V polovině druhé půle po šestém faulu Max nařízený desetimetrový kop proměnit nedokázal a jenom tím podtrhl fantastický výkon brankáře Ondřeje Vahaly. Ještě hůře na tom ERA-PACK byl šest minut před koncem, kdy inkasoval potřetí, tentokrát gólmana po chybě Davida Drozda prostřelil Angellot. V samotném závěru se ještě Chrudimi podařilo zásluhou proměněné penalty Evertona snížit na rozdíl jediného gólu, více ale již hosté nestihli.

Sparta Praha tak poprvé v historii porazila chrudimský tým a po výsledku 3:2 se může ERA-PACK o svoji vedoucí pozici v tabulce začít obávat. V závěrečném kole se totiž představí na hřišti druhého Svarogu Teplice.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ UTKÁNÍ:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Měl jsem obavy po úterním zápase, ale hráči znovu ukázali, jak soutěživí jsou. Oba týmy si vypracovaly dobré šance. Podařilo se nám držet naší části herního plánu, bohužel procento využívání příležitostí nebylo dobré, to se ale někdy stává. Byli lepší v proměňování šancí a vyhráli zaslouženě. Je to sport. Byl to kvalitní zápas, který rozhodovaly detaily. Od doby, co jsem v Chrudimi začal s týmem pracovat, jsme byli 62 zápasů bez porážky v základní části, jedná se o druhou porážku v lize vůbec. Prohra nás jen utvrdila v důležitostí naší práce. Nic měnit nebudeme, věřím v to, jak futsal děláme. Jsem si jistý, že nás porážka jen posílí. Pokračujeme v naší cestě. Chci pogratulovat Spartě za skvělý zápas a atmosféru v hale. Těšíme se na další utkání v podobném stylu.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Dneska klukům nemám co vytknout. Splnili vše, co jsem po nich chtěl. Když jsem v týdnu řekl české čtveřici, že je pro dobro týmu obětuji tím, že budou hlídat cizineckou čtyřku Chrudimi a naše zahraniční čtveřice zlomí Chrudim. Jsem strašně rád, že se to stalo. Samozřejmě obrovská gratulace patří všem hráčům, protože si odmakali celý zápas. Celý týden jsme se tvrdě připravovali a kluci to do puntíku splnili.“

Pavel Drozd (hráč FK ERA-PACK Chrudim):

Ondřej Vahalaa (brankář AC Sparta Praha):

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 3:2 (1:0)

Branky: 20. Wilde (Vahala), 22. Wilde (Drahovský), 35. Angellott – 21. P. Drozd (D. Drozd), 37. Everton (10 m kop)

AC Sparta Praha: Vahala – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák, Hora, Wilde, Angellott, Křivánek

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

16.03.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková