Rozjetý Everton: První zápas se Slavií odhalil naše nedostatky, napravili jsme je

Přesně před rokem vlétl do české ligy jako japonský šinkanzen a stal se hlavním tahounem Chrudimi za čtrnáctým mistrovským titulem. Jaro má na Evertona zřejmě blahodárné účinky, s blížícím se play off se opět rozjíždí do úchvatné formy.

Za dosavadních sedmnáct zápasů stihl třiatřicet bodů, v produktivitě se drží na čtvrtém místě za elitní trojkou ze Sparty. Svoji pohodu ukázal i proti Helasu Brno, kdy na konci prvního poločasu v krátkém sledu střelami z totožné pozice dvakrát rozvlnil síť za gólmanem Kubicou. „Cítím se skvěle, jak fyzicky, tak technicky. Ale stále je na čem pracovat. Věřím, že jako tým herně vyrosteme v pravý čas,“ přeje si Brazilec Everton. Chrudimský tým si prošel lehkou herní krizí a zdá se, že před vyřazovacími boji chytá druhý dech. Ostatně, jako vždycky. „Nyní nás čekají tři náročné zápasy, což je skvělé. Ukáže se, jak na tom jsme a kde jsou naše nedostatky,“ pochvaloval si autor osmnácti gólů letošního ročníku VARTA futsal ligy.

Jedním z potencionálních soupeřů do čtvrtfinále play off je i brněnský Helas, kterého Chrudimští v obou letošních zápasech přehráli shodně výsledkem 4:0. „Hrají ve lmi do těla a skvěle dokázali využívat našich rychlých protiútoků,“ chválil soupeře Everton.

Času na přípravu před dalším ligovým utkáním nebude mnoho, již v úterý 12. března vyzve ERA-PACK od 20:15 před kamerami České televize pražskou Slavii. Tedy jediný tým, který doposud dokázal Chrudimi sebrat bodový zisk. „Měli jsme hodně šancí a neproměnili je, za což jsme byli potrestáni,“ vracel se k utkání v pražském Edenu, ve kterém Chrudimští neudrželi dvoubrankový náskok a pouze remizovali výsledkem 2:2. „Hráli velmi organizovaně a v mužstvu mají řadu kvalitních hráčů,“ odmítá podcenění před odvetou bývalý hráč kazašského Kairatu Almaty.

Připravíme se tak, abychom na hřišti odevzdali to nejlepší. Vždy jedeme naplno,“ důrazně reaguje Everton. Poprvé to na Slavii nestačilo, co v odvetě?

11.03.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková