Pavel Drozd: „Delší dobu nepředvádíme stabilní výkony, ztráta se Slavií přišla v pravý čas.

Futsalisté ERA-PACKu Chrudim dokázali výsledkově odčinit první ztrátu s pražskou Slavií, herně to již tak slavné nebylo. Souboj s Uherským Hradištěm se rozhodoval až v závěrečných deseti minutách.

Nováček, který šel v posledních zápasech výsledkově dolů, se úřadujícího mistra nelekl. ERA-PACKu nenechal nic zadarmo a zejména v prvním poločase kladl silný odpor. „Hráli sympaticky. My jsme v první půli dělali chyby směrem dozadu a zbytečně jsme jim nabízeli šance,“ zlobil se Pavel Drozd. Právě on ve čtrnácté minutě skóre otevřel, čímž stanovil výsledek první dvacetiminutovky. „Soupeř hrál dobře, ale my jsme mohli první půlku zvládnout mnohem lépe,“ dodal.

Ani po pauze se obraz hry výrazně nezměnil, alespoň ne do doby, kdy Uherskému Hradišti došel dech. „Bylo vidět, že na tom nejsou fyzicky příliš dobře. My jsme navíc začali proměňovat šance, čímž jsme se uklidnili,“ podotkl nejlepší střelec chrudimského ERA-PACKu v sezoně.

I přes výsledek 6:0 však hra Chrudimi příliš nepřesvědčila. Nepříliš ideální situaci si chrudimští futsalisté s blížícím se koncem základní části uvědomují. „Delší dobu nepředvádíme stabilní výkony, ztráta se Slavií přišla v pravý čas. Lépe nyní, než v play off,“ uznal Pavel Drozd.

20.02.2019 | autor: Chrudimský deník | foto: Ivana Hošková