Šéf stříbrného double Jan Bartek: V hráčích je velký potenciál

Po dlouhé éře trenéra Oty Stejskala si obě kategorie před letošní sezonou převzal Jan Bartek, což se zpětně ukázal jako krok kvalitní. Chrudim získala dvě stříbra a k zisku mistrovských titulů mnoho nechybělo..

Mají stříbrné medaile hořko-sladkou příchuť? Přece jen ke zlatu nebylo daleko..

U kategorie U17 určitě ano. Zde jsme měli vše ve vlastních rukou. Posledním dvojutkáním jsme se o titul připravili. U starších tomu tak není, protože jsme o šanci na titul přišli fakticky už dříve.

Před začátkem sezony byste druhá místa brali?

V kategorii U19 jsem předpokládal boj o titul s Helasem Brno, Slavií Praha, Plzní a Mělníkem. U mladších jsem s tím tolik nepočítal, jelikož se tvořilo nové mužstvo.

Jaké bodové ztráty litujete v obou kategoriích nejvíce?

V případě hráčů do devatenácti let to byly zápasy s Chomutovem a Jeseníkem, kdy jsme na hřišti dominovali, ale selhali jsme v koncovce. U mladší kategorie to byl zápas s Libercem, kde jsme propadli, a dále poslední dvě utkání sezony s Brnem a Hodonínem.

Tři hráči Chrudimi – Dominik Balog, Marek Rajnoch a Filip Havrda – zamířili na reprezentační akci do Portugalska. Je v nich vidět velký potenciál?

Potenciál v nich samozřejmě je, bude záležet na jejich přístupu. V mužstvu jsou však i další, kteří mají předpoklad růstu.

Projevuje se na Dominiku Balogovi fakt, že již v tak mladém věku pravidelně trénuje s prvním týmem ERA-PACKu?

Samozřejmě ano, po individuální stránce roste. Je však velký rozdíl mezi juniorským a dospělým futsalem v taktické vyspělosti, což někdy dělá v mládežnické kategorii problémy.

Novinku představoval i nový systém Juniorské ligy. Panuje s ním spokojenost?

Osobně jsem spokojen, protože vyhraje ten, kdo získá nejvíc bodů.

Není přece jen škoda, že si to mužstva v závěru nerozdala tváří v tvář o titul?

Samotný systém byl dobrý, ale vyvrcholení sezony bylo poznamenáno častou absencí hráčů, kteří jsou již v přípravě ligových dorostů ve velkém fotbale. To ubíralo na atraktivitě zápasů.

Sám osobně jste si vzal na starost jeden z tréninků na jarním futsalovém kempu. Dají se tam najít talenty pro juniorské týmy?

Ve věkové kategorii 7 – 12 let je důležitý rozvoj koordinace, pohybu a techniky. Na hledání talentu pro futsal je ještě brzy.

STATISTIKY U-17 a U-19

20.02.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková