První bodová ztráta přišla v Edenu, Slavia dokázala těsné manko stáhnout

První ztracené body. Chrudimští futsalisté v dohrávce v pražském Edenu nad domácí Slavií dvakrát vedli, nakonec ale náskok neudrželi a po smolné vlastní brance remizovali se sešívaným výběrem výsledkem 2:2. V průběžné tabulce jim patří druhé místo s dvoubodovou ztrátou na Teplice, oproti kterým mají ale odehráno o dvě utkání méně.

Dohrávka v hlavním městě přinesla velmi zajímavou podívanou. I přesto, že slavistům chyběla řada opor, dokázali sešívání držet s chrudimským ERA-PACKem krok. Již ve druhé minutě se sice úřadující mistr dostal do vedení poté, co přesný pas Davida Drozda uklidil za záda slovenského gólmana Karpiaka Max, domácí entuziasmus tím však neutrpěl. Vzápětí musel Karpiak zlikvidovat stoprocentní příležitost Davida Drozda, následně se domácí radovali z vyrovnání. Daniel Klíma z přečíslení posunul míč na Marka Pršiče, který prostřelil přesouvajícího se Litviněnka.

Chrudimští byli v Edenu častěji u míče, přesto se jim ale nedařilo překonat kvalitně zformovanou obranu Slavie. A tak zahrálo roli štěstí. Maxe nejprve fantasticky vychytal domácí brankář, balon se ale smolně odrazil před Davida Drozda, který neměl před odkrytou klecí práci složitou. Ještě do přestávky dokázal nastřelit brankovou konstrukci Matěj Slováček, po pauze ho na opačné straně napodobil Radovanovič.

V průběhu druhého poločasu neproměnili kvalitní příležitosti ještě Pavel Drozd a Roman Mareš, na opačné straně navíc přišel šest minut před závěrečnou sirénou trest. Nástřel těsně za polovinou hřiště si do vlastní sítě smolně srazil Éverton, který tak rozhodl o tom, že se Chrudim rozešla s pražskou Slavií smírně 2:2 a v letošní sezoně tak ztratila své první body.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

Hodnocení utkání:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Podle mého názoru jsme neodehráli dobrý zápas, čímž rozhodně nechci snižovat výkon soupeře, který předvedl skvělý výkon. Měli jsme problémy pochopit hru Slavie, což zapříčinilo nízkou produkci šancí, kterých jsme měli málo. Vítězství jsme si nezasloužili. Hra soupeře přes pivota nám dělala velké problémy, které jsme během utkání nedokázali vyřešit. Nemůžeme hledat žádné výmluvy. Nyní se musíme vrátit do tréninkového procesu a tvrdě pracovat, čekají nás další náročné zápasy, ve kterých chceme náš výkon posouvat kupředu. Gratuluji Slavii k výborně odehranému utkání.“

Jan Homola (kapitán SK Slavia Praha): Je to hezký výsledek s těžkým soupeřem, který jsme si poctivou prací zasloužili, dostali jsme navíc dva smolné góly, ale na druhou stranu nám přálo štěstí při vyrovnávací brance. Je to sice hezký výsledek, ale nic to nemění na tom, že se proti silným soupeřům máme letos co napravovat.

Martin Doša (hráč FK ERA-PACK Chrudim)

Marek Karpiak (brankář SK Slavia Praha)

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:2 (1:2)

Branky: 9. Pršič (Klíma), 34. Everton (vla.) – 2. Max (D. Drozd), 16. D. Drozd (Max)