Matěj Slováček o konci Romana Mareše v národním týmu: I nadále by byl velkým přínosem

Matěj Slováček o konci Romana Mareše v národním týmu: I nadále by byl velkým přínosem
Chrudimská enkláva v současném výběru národního týmu se po dvojzápase s Ukrajinou mírně snížila.


O jeho konci i o pozici současných tahounů Chrudimi i české reprezentace jsme si povídali s Matějem Slováčkem!


Jak hodnotíte vystoupení české reprezentace v obou zápasech?

Oba zápasy hodnotím velice pozitivně. V prvním zápase se nám podařilo zvítězit a dokázali jsme udržet nulu vzadu, čehož si moc ceníme. Ve druhém zápase se na nás soupeř lépe připravil a my se první poločas nemohli dostat k naší hře. V druhém poločase jsme hru zlepšili, ale bohužel už se nám nepodařilo výsledek zvrátit.Na oba zápasy bylo prakticky vyprodáno. Cítíte, že zájem o futsal v ČR roste?

Návštěvy na oba zápasy mě nepřekvapily. V Chrudimi na tyto akce chodí pravidelně mnoho diváků a atmosféra je tu vždy výborná. V Kutné Hoře se jednalo o první takovouto akci a diváci přesto dokázali kompletně zaplnit, za což jim patří veliký dík.

 

S reprezentací se loučil Roman Mareš. Končí tím jedna velká éra?

Jméno Roman Mareš je ve futsale velký pojem a určitě je pro nás ztráta, že nebude nadále pokračovat v národním týmu, i když by byl stále velkým přínosem. I když to bude těžké, tak doufám, že se nám ho podaří nahradit a budeme dosahovat dobrých výsledků.

 

Jaký futsalový moment se vám jako první vybaví v souvislosti s Romanem Marešem?

Já osobně jsem vedle Romana futsalově vyrůstal a těch momentů je hodně. Na co vzpomínám je, když se Roman vrátil po zranění v sezoně 2014/2015 a pomohl výraznou měrou k zisku titulu v české lize.Postupem času se s Tomášem Koudelkou začnete v reprezentaci stávat ti zkušenější. Cítíte, že se od vás očekává role tahounů?

Nevím, jestli se od nás očekává role tahounů, ale samozřejmě už máme čím dál více zkušeností z těžkých zápasů v lize mistrů, reprezentaci, play off, které se snažíme zúročit v každém zápase a nebojíme se na sebe brát čím dál větší zodpovědnost.

 

10.02.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu