Juniorská liga: ERA-PACK bere dvě stříbrné medaile!

Poprvé v novém formátu Juniorské ligy berou chrudimští futsalisté v kategoriích U-19 i U-17 shodně druhé místo.

Obě mužstva do samotného závěru bojovala o mistrovské tituly, v okleštěné sestavě však berou i zisk stříbrných medailí. Tituly putují do brněnského Helasu ve starší kategorii, mladším vládl tým Slavie Praha.

U-19: Výhra nad Hodonínem znamenala druhé místo

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 2:1 (2:1)

Branky: Špička, Bílý  Šibal

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Zápas s Helasem měl napovědět, jestli ještě bude šance na získání titulu v kategorii U19. Zápas pro nás nezačal ideálně, kdy jsme si zvykali na první čtyřku Helasu, která už pravidelně nastupuje v 1. lize, a rychle jsme dvakrát inkasovali. To nás však nepoložilo a postupně jsme se dostávali do hry. Zlom přišel, když se nám podařilo snížit. Od té doby asi soupeř lehce znervózněl a my začali mít hru více pod naší kontrolou. Bohužel další branku už se nám nepodařilo vsítit a tak se mohl brněnský Helas radovat z titulu. Každopádně za utkání musím hráče pochválit, protože celkově to bylo asi nejlepší odehrané utkání. A k tomu přispěly oba týmy svojí kvalitou.“

Tango Hodonín – FK ERA-PACK Chrudim 2:6 (2:2)

Branky: Blažek, Martoni  Rajnoch 2, Mates 2, Šibal 2

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Druhé utkání začalo jako to první, rychle jsme prohrávali 0:2. V této chvíli jsme si museli vzít oddechový čas, abychom hru trochu uklidnili. Po oddechovém čase jsme začali střídat zase po jednotlivcích a ještě do poločasu jsme utkání vyrovnali. Druhá půlka už byla v naší režii. Rychle jsme vstřelili dvě branky a tím utkání rozhodli. Výsledek jsme ještě upravili na konečných 6:2 a po remíze Plzně získali stříbrné medaile.“

Sestava Chrudimi: Novotný, Holeček, Jákl  Unger, Havelka, Šibal, Balog, Havrda, Rajnoch, Mates, Formáček

U-17: Dvě remízy stačily na stříbro

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 2:2 (1:1)

Branky: Pilo 2  Formáček, Málek

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Do Hodonína jsme jeli oslabeni o nepřítomnost našich obránců a také to bylo ve hře znát. Zápas s Helasem byl smolný, kdy jsme neproměnili spoustu šancí a nakonec jsme dvakrát lacině inkasovali. Tím jsme se de facto připravili o titul v této kategorii.“

Tango Hodonín – FK ERA-PACK Chrudim 5:5 (4:4)

Branky: Čech 2, Lamáček 2, Svoboda  Svěrák 2, Balog 2, Formáček

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Ve druhém utkání to bylo pro změnu výsledkově nahoru dolů, kdy jsme vždy lacině inkasovali a museli výsledek vždy dotahovat. Nakonec jsme výsledek obrátili v náš prospěch, ale soupeřova branka 15 vteřin před koncem utkání znamenala druhou remízu.“

Sestava Chrudimi: Jákl, Holeček  Balog, Málek, Svěrák, Mašek, Formáček

04.02.2019 | autor: Petr Dejnožka