Chrudimský brankář Litviněnko se v dresu Ukrajiny postaví proti svým spoluhráčům

V dresu ERA-PACKu Chrudim kroutí už druhou sezonu Ukrajinec Dimitrij Litviněnko. Zkušený brankář se nyní utká s českým týmem v barvách Ukrajiny.

Dmitro, co očekáváte od zápasů mezi ukrajinskou a českou reprezentací?

Ze strany Ukrajiny jsou to v první řadě dva zápasy s kvalitním protivníkem. Zápasy, ve kterých si musíme vyzkoušet nové taktické věci, které následně využijeme v oficiálních utkáních.

Nominace českého týmu čítá tři hráče Chrudimi. Budou zápasy, díky tomu, pro vás více speciální? Každý zápas za národní mužstvo je pro mě speciální a není třeba více hledat motivaci. O tu je postaráno. Nejen pro mě, ale i pro české hráče bude utkání velmi zajímavé. Věřím, že oba zápasy vyvolají velký zájem také u fanoušků chrudimského i celého českého futsalu.

Sdělíte ukrajinským trenérům nebo spoluhráčům konkrétní rady, jak bránit chrudimské hráče?

Myslím si, že nebude potřeba dávat speciální rady. Trenérský štáb všechny české hráče zná a sám nám dá cenné rady i bez mých tipů. Ale samozřejmě nevylučuji, že nějaké nepatrné poznámky přihodím. (směje se)

V Česku působíte již rok a půl. Jak se vám zde líbí?

Velmi. Samozřejmě, bylo zde hodně věcí, na které jsme si museli zvyknout, ale celkově mám z Česka jen kladné pocity!

Jaká místa jste již stihl navštívit a kde se vám nejvíce líbilo?

Byli jsme se podívat na památky v Praze a dalších menších městech v okolí Chrudimi. Všude se nám líbilo: architektura a kultura místních obyvatel. V Chrudimi se cítíme jako doma, všechno dostupné, všechno hned vedle!

A co návštěva Kutné Hory?

Do Kutné Hory jsme se ještě nedostali, od spoluhráčů jsem však slyšel, že zde postavili novou halu, ve které bude velmi příjemné zahrát si zápas, navíc za národní mužstvo.

29.01.2019 | autor: Petr Dejnožka