Jiný průběh, totožný výsledek. Chrudim nastřílela Ostravě jedenáct branek

11:2 a 11:2. Výsledky ERA-PACKu Chrudim a nováčka z Ostravy přinesly v letošním ročníku naprosto stejné výsledky. V každém zápase si úřadující mistr s chutí zastřílel a nadělil poslednímu týmu tabulky VARTA futsal ligy dvojciferný výsledek.

Chrudimští futsalisté si začátek zápasu na hřišti v Ostravě představovali úplně jinak. Nejen, že se jim v prvních deseti minutách nedařilo vytvořit výraznější příležitost, navíc museli dotahovat skóre. Překvapivě se totiž do vedení dostala Ostrava poté, co brankáře Jakuba Žďánského prostřelil Lukáš Kundrátek. Vstřelená branka ale chrudimský ERA-PACK probrala, tým Felipe Condeho ještě do pauzy čtyřmi trefami otočil zápas ve svůj prospěch. Postupně se trefili David Drozd, Everton, Felipe a Matěj Slováček, který zvyšoval již na rozdíl tří branek.

Přestávka rozjetou Chrudim nepřibrzdila, právě naopak. Čtrnáctinásobný šampion pokračoval v demolici a navyšoval své vedení. Druhé branky si do střelecké listiny zapsala kompletní čtveřice střelců jako v prvním poločase. Ostravští futsalisté začali po přestávce odpadat, po gólu Pavla Drozda sice dokázal snížit po chybě Romana Mareše Daniel Uher, poslední slovo si ale vzala Chrudim.

Nejprve se mezi dvougólové střelce zapsal Pavel Drozd, dvě minuty před koncem přece jen přišel jediný hattrick zápasu. Po přihrávce od Felipeho upravil na konečných 11:2 hostující Matěj Slováček. Chrudimští ani pojedenácté body neztratili a nadále vládnou nejvyšší české soutěži.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Začali jsme ve velmi vlažném tempu, vytvořili si málo šancí a navíc inkasovali branku. Časem jsme pochopili, jak hrát, což přineslo velké množství brankových příležitostí a čtyři góly. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve zrychleném tempu a skóre navýšili. Těší nás, že máme z této série rychle po sobě jdoucích zápasů plný počet bodů. Nyní budeme následovat náš plán a tvrdě se zaměříme znovu na vypilování fyzické kondice.“

Martin Kapsa (trenér VŠB Ostrava): Utkání jsme začali dobře a celý první poločas jsme odehráli aktivně a výborně bez chyb. Navíc jsme se dostali do vedení a chybělo opravdu málo, abychom po krásné akci vedli 2:0. Bohužel potom přišli dva smolně tečované míče a Chrudim skóre otočila. Ve druhé půli už Chrudim hrála daleko lépe a po krásných akcích navýšila skóre. Ale s naší hrou proti mistrovi jsme všichni spokojení."

VŠB-TU Ostrava – FK ERA-PACK Chrudim 2:11 (1:4)

Branky: 8. Kundrátek (Uher), 32. Uher – 12. D. Drozd (Slováček), 14. Everton, 16. Felipe (D. Drozd), 18. Slováček (Felipe), 24. Slováček (P. Drozd), 26. Felipe (P. Drozd), 27. D. Drozd (Everton), 28. Everton, 31. P. Drozd (Felipe), 33. P. Drozd (Slováček), 38. Slováček (Felipe)

VSK VŠB-TU Ostrava: Kodeš – Uher, Pánek, Mikyska, Petr, Černohorský, Fendrich, Kundrátek L., Kundrátek P., Půda, Mládek

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Everton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Slováček, Felipe