Ztráty s Libercem pokazily dojem z domácího turnaje

Nevydařený domácí turnaj. Chrudimští mladíci ani v jednom případě nedokázali před vlastními fanoušky porazit Liberec, což v celkových počtech nenapravila ani demolice České Lípy. Devatenáctka ztrácí po osmi kolech na vedoucí Helas tři body, tým do sedmnácti let je třetí o skóre za Slavií a Mělníkem. Další dva zápasy čeká svěřence trenéra Jana Bartka příští víkend v Tišnově.

U-17

FK ERA-PACK Chrudim – FTZS Liberec 3:7 (3:3)

Branky a nahrávky: 3. Balog (Svěrák), 11. Kejř (Balog), 20. Balog (Málek) – 9. Drobný (Plechatý), 11. Chmátal (Knobloch), 17. Janouš (Drobný), 30. Plechatý (Knobloch), 34. Knobloch, 35. Kaiser (Drobný), 40. Pokorný.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Utkání jsme vůbec nezvládli. I když jsme vedli, soupeř rychle utkání otočil, do poločasu jsme ale stihli zápas alespoň vyrovnat. Nakonec rozhodla vlastní branka, po které si Liberec zaslouženě výhru pohlídal. Nejsem ani tak zklamán z výsledku, to se stát může, ale hlavně z naší předvedené hry směrem dozadu. Zklamalo mě, že hráči nezaberou jeden za druhého a nechávají spoluhráče na holičkách.“

FK ERA-PACK Chrudim – FC Démoni Česká Lípa 13:1 (5:1)

Branky a nahrávky: 5. Svěrák, 6. Kyas (Kejř), 8. Magušin, 11. Kejř (Balog), 20. Kejř (Balog), 23. Magušin (Krotil), 26. Kejř (Štichauer), 27. Štichauer (Krotil), 29. Krotil (Magušin), 35. Kejř (Krotil), 40. Formáček (Kejř), 40. Balog (Gočaltovský), 40. Balog – 16. Kohout (Urban).

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Zde mohu být spokojen pouze s výsledkem. Vím, že je těžké se motivovat proti oslabenému soupeři, ale utkání se vždy musí odehrát naplno.“

Sestava Chrudimi: Holeček, Jákl – Svěrák, Formáček, Krotil, Kyas, Gočaltovský, Magušin, Kejř, Málek, Štichauer, Balog.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

U-19

FK ERA-PACK Chrudim – FTZS Liberec 4:4 (0:3)

Branky a nahrávky: 24. Rajnoch (Havrda), 25. Havrda (Fridrich), 36. Rajnoch (Šibal), 37. Kejř – 9. Vébr, 12. Šorsák (Franc), 16. Vébr, 31. Pokorný (Kaiser).

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „První půli jsme úplně prospali a zaslouženě prohrávali o tři branky. Musím pochválit Dominika Šibala, který o poločase dal svým hecováním jasně najevo, že se jako tým s výsledkem nehodláme smířit. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a během pěti minut snížili na 2:3 a k tomu ještě neproměnili další šance. Bohužel jsme následně z ojedinělé akce inkasovali, a z toho důvodu šli osm minut před koncem do hry bez brankáře. Srovnali jsme na 4:4, to nám však nestačilo, a tak jsme v power-play pokračovali, bohužel poslední střela šla těsně vedle. Za druhou půli musím mužstvo pochválit.“

FK ERA-PACK Chrudim – FC Démoni Česká Lípa 7:1 (2:0)

Branky a nahrávky:  7. Fridrich (Havrda), 17. Rajnoch (Havrda), 21. Havrda (Rajnoch), 22. Rajnoch (Havrda), 29. Fridrich (Havrda), 31. Rajnoch (Fridrich), 37. Rajnoch (Fridrich) – 35. Sedláček.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Ač jsem varoval před podceněním utkání, tak se i tak stalo. Zápas jsme sice měli pod kontrolou, ale předváděli jsme profesorskou hru, takže jsme až tak nebezpeční nebyli. Nakonec jsme i přesto utkání zvládli s větší brankovým rozdílem.“

Sestava Chrudimi: Lenihan, Novotný – Unger, Kejř, Havelka, Jányš, Mates, Rajnoch, Stýblo, Šibal, Václavíček, Fridrich, Havrda

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

10.01.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková