Do nového roku pravou nohou! ERA-PACK udolal Plzeň

Ani v devátém případě chrudimští futsalisté body neztratili. V souboji s plzeňským Interobalem se na výhru nadřeli a ještě dvě minuty před koncem museli odvracet soupeřův hon za vyrovnáním, nakonec ale mohli oslavit vítězství v poměru 3:1.

Chrudimští vykročili do svého premiérového duelu nového kalendářního roku velmi svižně a již z první akce se mohli radovat, po zásahu gólmana Luhového ale míč skončil po střele Pavla Drozda na tyči. Plzeňská defenzíva jinak v prvních minutách zápasu v Chrudimi předváděla skvělou práci, hosté se do vedení mohli dostat po zmatcích a výkopu Litviněnka do bránícího Évertona si koledovali o malér, Künstner ale před prázdnou brankou neuspěl. A tak přišla třináctá minuta a úvodní branka v plzeňské síti. Po prvním faulu Interobalu se do střely opřel Éverton, který ze standardní situace prostřelil po teči Slavíka vše před sebou.

První poločas již další branky nenabídl, z kraje druhého se ale skóre znovu měnil. Roman Mareš rozehrál aut na nohu Tomáše Koudelky, jehož skrytá střela zaskočila gólmana Interobalu. Převaha ERA-PACKu narůstala, rozdíl ve skóre nikoliv. A tak když pět minut před koncem snížil po ztrátě míče na polovině hřiště z rychlého protiútoku Lukáš Rešetár na rozdíl jediného gólu, bylo zaděláno na drama.

Interobal vycítil šanci a dvě minuty před koncem dokonce přistoupil ke hře bez brankáře. Marně. Ztráta na útočné polovině nabídla střelu proti Martinu Došu, který téměř přes celé hřiště dokonale zacílil odkrytou plzeňskou klec. Další branky již zaplněná hala v Chrudimi neviděla, Chrudimští porazili Interobal Plzeň výsledkem 3:1.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ UTKÁNÍ:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Byl to jiný zápas, než jsme si představovali. Oba týmy nehráli 21 dní soutěžní utkání a právě proto měl duel pomalejší rytmus. Ale i přesto si troufám říci, že to byl dobrý zápas. Dodržovali jsme plán, ve kterém jsme udělali jen dvě chyby, jednou z nich je inkasovaná branka v závěru. Myslím si, že jsme utkání kontrolovali a soupeři nabídli jen málo příležitostí a naopak si sami řadu šancí vypracovali. Soupeř ale odehrál kvalitní utkání. Když vezmu v úvahu dlouhý čas bez tréninku, absenci našich dvou důležitých hráčů, tři zápasy v sedmi dnech, které nás čekají, tak si myslím, že výsledek zápasu je pro nás skvělý.“

David Frič (trenér SK Interobal Plzeň): Odehráli jsme super zápas, možná nejkvalitnější v této sezoně, na body to však nestačilo a ty nám prostě chybí. Nemáme se za co stydět a doufám, že se od dnešního výkonu odrazíme k bodům příští týden. Gratuluji Chrudimi ke 3 bodům, dnes se hrál velmi zajímavý zápas."

Tomáš Koudelka (hráč FK ERA-PACK Chrudim):

FK ERA-PACK Chrudim – SK Interobal Plzeň 3:1 (1:0)

Branky: 13. Éverton, 21. Koudelka (R. Mareš), 39. Doša – 35. Rešetár (Holý)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček

SK Interobal Plzeň: Luhový  – Rozboud, Rešetár (C), Buchta, Slavík, Turek, Sklenář, Kovács, Holý, Zajíček, Mižár, Křemen, Künstner

05.01.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková