Mistrovský rok s osmičkou na konci – 2. část

Rok 2018 se rychlým tempem blíží ke svému konci. Přinesl mnoho futsalové radosti a štěstí, v chrudimské líhni jsme mohli spolu s Vámi, fanoušky, oslavit čtrnáctý titul v historii klubu, jedenáctou trofej v Poháru FAČR či postup do elitní fáze Ligy mistrů. Bylo toho mnohem více, a tak si pojďme rok s osmičkou na konci v dvojdílném souhrnu rychle zopakovat.

Červenec

Letní měsíce bez futsalu byly dlouhé, přesto jste i u vody mohli sledovat novinky okolo chrudimského týmu. Zkraje měsíce došlo na losování Ligy mistrů, ve švýcarském Nyonu bylo rozhodnuto o tom, že se ERA-PACK v měsíci říjnu vypravil do Srbska. Dva dny před koncem července navíc odstartovala letní příprava na následující sezonu, do níž nastoupili i dva novicové. Ze Španělska zamířil na východ Čech pivot Antonio Bagatini, z juniorky si pověstný dril trenéra Condeho vyzkoušel Dominik Balog. Souběžně s letní přípravou pokračoval letními turnusy projekt FUTSAL CAMP 2018, během tří týdnů se v chrudimské sportovní hale vystřídalo téměř sto dvacet dětí.

Srpen

Plnohodnotné dávky letní přípravy po čtrnácti dnech polevily, Chrudimští se začali mnohem více připravovat takticky a sehráli tři přípravné duely se zahraničními soupeři. Na porážku v Bielsko-Biala odpověděli výhrou nad Pinerolou Bratislava a domácím vítězstvím proti ukrajinskému týmu Sokil Chmelnickij.

Září

V září se již jelo naplno. Vítězná generálka na ligu proti Slavii předznamenala úvodní bitvu proti plzeňskému Interobalu. Tým okolo kapitána Lukáše Rešetára ERA-PACK přestřílel výsledkem 8:4, před odjezdem na Ligu mistrů stihl ještě vyprášit nováčka z Ostravy a s nulou vzadu přehrál českolipské Démony.

Říjen

Do srbského Kragujevace jel tým trenéra Condeho s cílem napravit loňské vyřazení, úkol byl splněn na podtrženou jedničku. Kromě giganta ze Španělska chrudimští futsalisté dokázali vyhrát všechny zápasy a z druhého místa si vydobyli účast mezi nejlepší šestnáctkou Evropy. A několik dní po návratu přišla další skvělá zpráva – elitní fázi uvidí chrudimský zimní stadion! V poháru i v lize vše šlapalo dále jako dobře namazaný stroj, dobrou formu ERA-PACKu odnesl v ligovém střetnutí tým z Uherského Hradiště. V závěru října byl o podzimních prázdninách zakončen další ročník futsalových kempů, zájem o něj se každým rokem výrazně zvyšuje.

Listopad

Listopadové dny byly v chrudimském sídle velmi nabité. Dlouhé přípravy na elitní fázi Ligy mistrů nebraly konce, touha po pomstě Kairatu Almaty jakbysmet. Tři duely světové úrovně v Chrudimi navštívily přes tři tisíce fanoušků, kteří nakonec slavili výhru nad běloruskou Lidou, proti Pescaře a Kairatu se Chrudimští nakonec museli sklonit. Sen o postupu do Final Four se tak opět neuskutečnil. V lize dokázal obhájce titulu porazit Liberec, Mělník i pražskou Spartu, v poháru postoupil do finále. V nabitém listopadu se rozjel také nový ročník Juniorské ligy, do kterého znovu vstoupila obě mužstva chrudimského ERA-PACKu.

Prosinec

Poslední měsíc roku 2018 byl ve znamení tří důležitých událostí. V pohárovém finále si ERA-PACK vyšlápl na Spartu Praha, ve Zruči nad Sázavou zvítězil 3:2 a pojedenácté se stal šampionem Poháru FAČR. O tři dny později ukončil na vlastním hřišti neporazitelnost Teplic a podtrhl tím svoji nadvládu nad futsalovou ligou. Radost chrudimským fanouškům dělají i výsledky mládeže. Devatenáctka je v celorepublikové soutěži s jedinou porážkou druhá, o dva roky mladší jsou bez jediného zaváhání o skóre druzí, proti vedoucí Slavii mají ale o jeden zápas odehráno méně. A další turnaj navíc 5. ledna pořádají na domácí půdě!

Takový byl rok 2018. Do následujícího Vám přejeme hodně úspěchů v osobním i pracovním životě! A věříme, že počet mistrovských trofejí v naší sbírce se koncem dubna poněkud zakulatí.

31.12.2018 | autor: Petr Dejnožka