Mistrovský rok s osmičkou na konci – 1. část

Rok 2018 se rychlým tempem blíží ke svému konci. Přinesl mnoho futsalové radosti a štěstí, v chrudimské líhni jsme mohli spolu s Vámi, fanoušky, oslavit čtrnáctý titul v historii klubu, jedenáctou trofej v Poháru FAČR či postup do elitní fáze Ligy mistrů. Bylo toho mnohem více, a tak si pojďme rok s osmičkou na konci v dvojdílném souhrnu rychle zopakovat.

Leden

Úvodní měsíc právě skončeného roku přinesl z chrudimského pohledu řadu úspěchů. Zkraje ledna se odehrálo doposud poslední východočeské derby, nečekané rozloučení s Nejzbachem Vysoké Mýto přineslo výsledek 5:0. Symbolicky poslední gól do sítě nyní již druholigového mužstva vstřelil bývalý kapitán Lukáš Rešetár. Plodný vstup do nového roku odnesl také Olympik Mělník, který si z Chrudimi odvezl čtrnáct branek, čímž se stal nechtěným účastníkem nejvyššího vítězství ERA-PACKu v loňské sezoně VARTA futsal ligy. Na samotný závěr navíc přišla skvělá zpráva z líhně ukrajinské reprezentace, Dmitrij Litviněnko byl totiž nominován na evropský šampionát a také z Divadla Karla Pippicha v Chrudimi, odkud si ERA-PACK odnesl první místo v pořadí dospělých kolektivů, juniorskému týmu do 19 let patřil pomyslný bronz.

Únor

Únorový start přinesl chrudimským fanouškům velkou posilu, tým trenéra Condeho totiž rozšířil Brazilec Éverton, který měl pomoci k obhajobě titulu. ERA-PACKu s blížícím se závěrem základní části šlapalo vše – v Teplicích a se Spartou udržel čisté konto, plzeňští a českolipští futsalisté se z chrudimské sportovní haly pakovali s dvojciferným počtem inkasovaných branek. V průběhu února tak mohla neporažená Chrudim slavit jistotu vítězství v základní části a tím i nejlepší výchozí pozici do blížícího se play-off.

Březen

V posledním zápase tabulkové části sezony přišlo drobné varování, ERA-PACK Chrudim honil výsledek proti Litoměřicím až v samotném závěru a nakonec si domů odvezl bod za remízu 2:2. I přesto ale předvedl vynikající vstup do vyřazovacích bojů, když si ve třech zápasech hladce poradil s brněnským Helasem. A právě semifinálový sok z Litoměřic přinesl mnohem větší oříšek. Hned první bitva před kamerami České televize přinesla ohromný boj, ve kterém zachraňoval remízu šest vteřin před koncem Brazilec Éverton. O vítězi nakonec rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém kraloval chrudimský gólman Litviněnko.

Duben

Mistrovský duben. Ne to není apríl. Chrudimští dokázali počtrnácté v historii klubu vystoupat na futsalový Olymp a stali se šampiony. Litoměřice nakonec vyřadili v nejkratším možném čase, po výsledcích 2:1, 3:0 a 9:4 si stejným poměrem poradili také se Spartou Praha. Hegemonie pokračovala, velikán kraluje dál. Celou sezonu zvládl bez jediné porážky a po zásluze i nadále patří do horní poličky výkladní skříně českého futsalu.

Květen

Mistrovské oslavy ještě pořádně ani neutichly a už se začíná spekulovat o změnách před následujícím ročníkem. Nejvíce jsou slyšet zvěsti o konci dlouholetého kapitána Lukáše Rešetára, mnohem dříve ale vedení ERA-PACKu své příznivce potěšilo. Týden po zlatém úspěchu prodloužil o dvě sezony působení na východě Čech Brazilec Éverton, následoval brankář Litviněnko a miláček chrudimského publika Max. Vzhledem k tomu, že většina českých futsalistů měla v Chrudimi nadále platnou smlouvu, základ pro novou sezonu byl úspěšně položen!

Červen

I přesto, že futsalisté v měsíci červnu odpočívali, na chrudimském poli se toho událo spoustu. Dvojčata Pavel a David Drozdovi prodloužili v ERA-PACKu Chrudim smlouvu o další dvě sezony, mistrovská sestava však utržila první ztráty. Jasno bylo o Lukášovi Rešetárovi, který se rozhodl pro novou výzvu a přestoupil do Plzně, pokračování v Chrudimi nepotkalo druhého ukrajinského hráče Oleksandera Sorokina, který odešel do kazašského Aktobe. V červnu se po roční pauze vrátili na mistrovský trůn Veteráni Chrudim, v samotném závěru navíc na východ Čech dorazila zpráva o 11. místě v žebříčku UEFA a o neudělení pořadatelství pro skupinu Main round Ligy mistrů.

30.12.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková