Nový futsalista na scéně? Když bude hrát na piáno, zlobit se nebudu, směje se Koudelka

Dva zápasy ve čtyřech dnech? Pro futsalovou Chrudim nic neobvyklého. Doslova speciální týden však má za sebou Tomáš Koudelka.

V úterý oslavil se spoluhráči titul v Poháru FAČR, středu a čtvrtek strávil v porodnici, kde oslavil narození potomka, aby v pátek pomohl zdolat dosud suverénní Teplice.

Lídr tabulky poražen, jste jediný tým bez prohry. Zadarmo to ale nebylo, že?

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Pro Teplice mluví skvělá série, kdy dokázaly porazit silné soupeře. My jsme byli po dvougólovém vedení trochu nepřesní a sami si situaci zkomplikovali.

Co tedy rozhodlo?

Teplice ve druhém poločase nedaly penaltu a my chvíli na to proměnili desetimetrový kop. To bylo rozhodující. Soupeř už asi potom nevěřil, že zápas dokážeme ztratit.

Zlobila zejména brazilská čtyřka. Jak velká kvalita byla vidět?

Brazilští hráči o sobě vědí, hrají pěkný futsal, na který se pěkně kouká. Možná se jim ale nechce tolik bránit. Mají složený velice kvalitní tým, ani česká čtveřice nehrála špatně. Před sezonou se o nich moc nemluvilo, ale mají to slušné poskládané. Teplice u nás předvedly velice sympatický výkon.

Ze špičky jste již potkali všechny soupeře. Jak tedy bude letos boj v play-off zajímavý?

O některých týmech se mluvilo hodně a jsou v tabulce dole, o druhých úplně opačně. Od Teplic se tolik nečekalo, naopak Plzeň byla týmem, který už se viděl, jak bude letos slavit titul. Zřejmě jim tam něco nefunguje tak, jak by chtěli. Uvidíme, play-off bude o čtyřech týmech, špička se podle mě utrhne a ve vyřazovacích bojích si to rozdá o titul.

Den před zápasem s Teplicemi se ti narodil syn Tomáš. Byly vůbec myšlenky na futsal?

Moc ne. Po finále poháru jsem přijel domů a dvě hodiny na to jsme jeli do porodnice. Tam jsme strávili dva dny, bylo to chaotické, měl jsem nervy a moc jsem nespal. Nebylo to příjemné a neměl jsem na futsal ani pomyšlení. Ale chtěl jsem pomoci, vidět kluky a odreagovat se. Upřímně, kdybychom hráli s někým slabším, nejel bych. Jsem rád, že jsem hrál a pomohl jim, i když mi to příliš nešlo.

Předpokládám, že budeš syna k futsalu vést..

Samozřejmě, chtěl bych. Ale když bude hrát na piáno, zlobit se nebudu. (směje se)

17.12.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková