Lídr pokořen, ERA-PACK rozhodl smrtícím nástupem

ERA-PACK Chrudim je jediný dosud neporažený tým ve VARTA futsal lize. Rozhodl o tom páteční souboj se Svarogem Teplic, ve kterém Chrudimští po dvou rychlých gólech v úvodu zápasu udrželi vypracované vedení až do závěrečné sirény.

75 sekundách dobrým forčekinkem Max vybojoval balon pro neobsazeného Matěje Slováčka, jenž blesku rychle prostřelil zaskočeného Jeronima. A po šestadvaceti vteřinách bylo se Svarogem ještě hůře. Koudelkova rozehrávka po standardní situaci našla Maxe, který se do míče z první opřel a trefil neomylně pod břevno.

Ač se v úvodu zdálo, že utkání nabere jednoznačný ráz, nestalo se. Claudinho na konci šesté minuty usměrnil míč mezi Litviněnkovy nohy a zadělal tím na značné drama. Více branek již první poločas nepřinesl, v největší šanci se ocitl Tomáš Koudelka, čerstvý otec ale narození potomka gólem neoslavil – minul branku.

Z nejdůležitějších okamžiků po přestávce lze vypíchnout faul Felipeho v pokutovém území, teplický Joao Jairo ale penaltu trestuhodně zahodil. Na opačné straně naopak Éverton s desetimetrovým kopem naložil více než slušně, prostřelil skvěle chytajícího Jeronima a vrátil ERA-PACKu dvoubrankové vedení. I přes závěrečnou power-play soupeře se již skóre neměnilo, Chrudimští tak ani v osmém zápase v sezoně nepoznali pachuť porážky.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACKu Chrudim): „Zápas jsme začali skvěle, když jsme vstřelili dva rychlé góly. Poté jsme ale ztratili soustředění a ve spojení se zlepšenou hrou soupeře a jejich power-play jsme inkasovali a neproměnili řadu protiútoků. Po pauze jsme si šli za vítězstvím více. Rok jsme uzavřeli důležitým vítězstvím proti skvělému týmu, nyní můžeme odpočívat a po v novém roce se vrátit s velkou motivací tvrdě pracovat a plnit naše další cíle.“

Jiří Baran (kapitán Svarog FC Teplice): Zápas byl vyrovnaný, prohráli jsme si ho nekoncentrovanosti při prvním stridani, po kterém jsme prohrávali 2:0. Nicméně dokázali jsme si, ze i s Chrudimi se dá hrát. Chtěl bych poděkovat hostujícím divákům, kterých přišlo dost a vytvořili úžasnou atmosféru."

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

FK ERA-PACK Chrudim – Svarog FC Teplice 3:1 (2:1)

Branky: 2. Slováček, 2. Max (Slováček), 31. Everton (10 m kop) – 6. Claudinho (Nene)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe