Bagatini dvěma góly otočil finále a slaví první trofej. Snad jen první z mnoha, věří

Výrazná předsezonní posila Antonio Bagatini oslavil po finále proti Spartě Praha zisk premiérové trofeje v organizaci ERA-PACKu Chrudim.

Ve finálovém utkání navíc do výsledkové listiny promluvil hodně rázně, když v prvním poločase dvěma trefami otočil nepříznivý stav právě ve prospěch chrudimského týmu.

Jak moc cenná je pro tebe první trofej, kterou jsi v Chrudimi získal?

Vítězství ve finále a zisku trofeje si vždycky cením a je pro mě důležitý. Ukazuje to, že odvádíme naši práci dobře. Jsem velmi šťastný a věřím, že je pro mě v Chrudimi jen první z mnoha.

Byl to podobný zápas jako v lize před dvěma týdny?

Vůbec ne. V listopadu se hrál v lize atypický zápas hned z několika důvodů, hlavním cílem bylo vítězství a získané body. Finále bylo úplně o něčem jiném, hráli jsme způsobem, kdy jsme drželi náš rytmus a dali do hry správnou intenzitu a inteligenci.

Ve finále jsi dal důležité dva góly. Jsi spokojen se svým výkonem?

Skórovat dvakrát ve finále proti kvalitnímu soupeři je skvělé a jsem za to velmi šťastný, ale mnohem důležitější je zisk titulu šampiona. Jsem rád za výkon celého našeho týmu, protože jsme odehráli skvělé utkání a obhájili titul.

Před druhým gólem si trenér Conde vzal oddechový čas. Hrálo to roli?

Felipe Conde je skvělý trenér, který umí výborně číst hru a dává nám spoustu klidu a důvěry. To je to, odkud se berou naše výkony a tím pádem i góly a vítězství.

Před zápasem s Teplicemi není příliš času na přípravu. Co můžeme očekávat?

Měli jsme spoustu času před finále, takže jsme se soustavně připravovali na oba zápasy. Teplice jsou skvělý soupeř, který spolu s námi bojuje o čelo tabulky. Ale před skvělými fanoušky, které máme, budeme připraveni se rvát. Bude to skvělý zápas.

12.12.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková