Sedmnáctka na úvod stoprocentní, U-19 padla s domácím Chomutovem

Právě skončený víkend přinesl i úvodní kolo nového ročníku Juniorské ligy. Chrudimští v něm zavítali do Chomutova, odkud si nakonec obě mužstva dohromady odvezla devět z dvanácti možných bodů. Mladší tým byl stoprocentní, devatenáctka v úvodním duelu nestačila na Chomutov.

U-17:

FK ERA-PACK Chrudim vs. FC Baník Chomutov 4:3

Branky: Svěrák 2, Balog, Kyas.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Na to, že to bylo první utkání v sezóně a moc jsme toho nenatrénovali, tak jsme zápas zvládli celkem v poklidu. Celé utkání jsme kontrolovali a snažili se co nejdříve rozhodnout, což se nakonec povedlo. Bohužel v poslední minutě jsme dvakrát inkasovali.”

FK ERA-PACK Chrudim vs. FC Rapid Ústí nad Labem 2:1

Branky: Svěrák, Velinský.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Ve druhém utkání se výkon ještě zlepšil, ale soupeř nás trápil hrou bez brankáře, ve které dal svoji jedinou branku. Vývoj utkání jsme obrátili a dovedli do úspěšného konce. Celkově musím hráče pochválit za přístup. Zároveň mi obě utkání ukázala, na čem musíme zapracovat.“

U-19:

FK ERA-PACK Chrudim vs. FC Baník Chomutov 2:3

Branky: Havrda, Balog.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Výsledek tohoto utkání nás musí mrzet, protože jsme si ho prohráli sami. Přemíra snahy rozhodnout utkání větším brankovým rozdílem nás stálo body, i když musím přiznat, že i soupeř měl svoje příležitosti.”

FK ERA-PACK Chrudim vs. FC Rapid Ústí nad Labem 2:0

Branky: Havrda 2.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Do utkání jsme vstoupili ponaučeni z prvního utkání a víc jsme se zaměřili na obranu a větší agresivitu v soubojích. Po rychlé naši brance však nastalo trápení v koncovce. Nevyužitých snad 15 brankových příležitostí nás nakonec stály nervy, při závěrečné hře soupeře bez brankáře. Nakonec jsme naše vítězství potvrdili brankou do prázdné branky. Celkově bych rád rychle zapomněl na první utkání a navázal na výkon z druhého utkání. Přesto máme na čem v tréninku zapracovat, když už snad bude kompletní kádr.”

Během prvního prosincového víkendu čeká chrudimské futsalisty turnaj ve Vysokém Mýtě, kde se střetnou s týmy Sparty a Slavie Praha.

26.11.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková