Jsme na správné cestě, věří trenér Felipe Conde

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu skončili v domácí skupině elitní fáze Ligy mistrů na třetím místě, i přesto, že šanci na postup živili ještě před závěrečnou bitvou s Kairatem. Postup znovu nevyšel a právě na toto téma se zaměříme v následujícím rozhovoru s trenérem Felipem Condem.

Felipe, v zápasu s Kairatem měl soupeř v prvním poločase výrazně navrch. Kde hledat problém?

Začali jsme velmi pomalu. Možná proto, že jsme přišli o dva důležité hráče. Navíc jsme hráli proti zkušenému a silnému týmu, který si vypracoval řadu šancí a dokázal je proměnit. Nebyli jsme vystrašení, jen jsme si tolik nevěřili.

Co se změnilo po pauze?

O přestávce jsem k týmu promluvil a do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe. Říkal jsem jim, že prostě musíme hrát jako vždycky. Už dříve jsme ukázali, že umíme hrát futsal a že dokážeme konkurovat týmům jako je Pescara či Inter Movistar. Vytvořili jsme si několik příležitostí, dvě z nich využili a celkově jsme hráli velmi dobře. Nicméně i přesto si Kairat výhru a také postup zasloužil a já mu chci do Final Four popřát hodně štěstí.

Co podle vás chybí Chrudimi k postupu do Final Four?

Hodně věcí. V první řadě jsou to finance. Některé kluby mají desetkrát či dvanáctkrát větší rozpočet než my a to se musí projevit. My ale musíme získávat zkušenosti, hrát na maximální nasazení a mít proti týmům jako je Kairat i potřebné štěstí. Věřím, že jsme na správné cestě. Snažíme se rozvíjet ve všech částech futsalu, tréninkách a další. Není jednoduché tohoto cíle dosáhnout.

Jak hodnotíte atmosféru, která na stadionu během Ligy mistrů panovala?

Chci poděkovat všem, kteří na stadion přišli. Hrát doma je pro hráče i všechny okolo vždy specifické. Přišli se na nás podívat známí a přátele. Všichni, kdo bojujeme o posun futsalu kupředu jsme rádi, že na zápasech byly takto skvělé návštěvy.

21.11.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková