Volný den přinesl turnaj základních škol

Ani o volném dni v rámci skupiny D elitní fáze Ligy mistrů chrudimská palubovka na zimním stadionu neležela ladem. Již od ranních hodin její kvalitu otestovali žáci šestých a sedmých tříd základních škol z Chrudimi, Trhové Kamenice a Hlinska. Bitvu pěti týmů nakonec ovládl jediný chrudimský zástupce.

Od deváté hodiny ranní ožil zimní stadion dětským futsalem. Vedení chrudimského klubu se rozhodlo uspořádat v rámci Ligy mistrů turnaj pro pět škol z Chrudimi a blízkého okolí. Pozvánku přijala pětice základních škol, které si to mezi sebou rozdaly v pětičlenné skupině ve formátu každý s každým o vítězství. Během celého dne jsme viděli deset zajímavých zápasů, jeden dvojciferný výsledek a zejména radost z dobře odvedené práce.

Turnaj měl nakonec „domácího“ vítěze. Jediná škola z Chrudimi dokázala porazit všechny soupeře a s úchvatným skóre 29:3 ovládla celou skupinu. Základní škola U Stadionu Chrudim si počínala suverénně, krok s ní dokázala držet nakonec druhá ZŠ Smetanova Hlinsko. Bronzové medaile putují do Trhové Kamenice.

Všichni zúčastnění si domů odnesli poháry a diplomy, první tři dokonce cenné kovy. Navíc všem patří také cenné tréninkové pomůcky, díky kterým mohou na školách zlepšovat své futsalové dovednosti. Všem zúčastněným děkujeme!

Konečné pořadí:

1. ZŠ U Stadionu Chrudim