Nejlepší střelec Matěj Slováček: Všem fanouškům patří díky

Elitní fáze Ligy mistrů je definitivně za námi. ERA-PACK Chrudim obsadil ve skupině D za Kairatem Almaty a Pescarou třetí pozici a do Final Four opět nepostoupil. Za své výkony se ale rozhodně stydět nemusí, s čímž souvisí i jeho nejlepší střelec v Lize mistrů, pětigólový Matěj Slováček.

Zlepšil vám vyhraný druhý poločas utkání s Kairatem Almaty náladu? Přece jen první nebyl zcela ideální.

Neřekl bych, že zlepšil. První půlku jsme odehráli strašně. Báli jsme se hrát, nebyli jsme to my. Úvodní poločas mě zklamal, ani z mé strany to nebyl dobrý výkon. O pauze jsme si řekli, že takto to nejde a poté byli víc než rovnocenným soupeřem. Začali jsme hrát to, co se od nás čekalo a za druhou půlku jsem na nás pyšný.

Co přesně jste do druhého poločasu změnili?

Kairat první půlku velmi presoval, nedokázali jsme s míčem vyjet. Báli jsme si nahrát, abychom neudělali chybu a to byl ten problém. Zlepšili jsme se. Udělali pár přihrávek, dostali Kairat pod tlak a vytvářeli šance. Dokonce jsme pak měli možnost vyrovnat, jenže paradoxně jsme chvíli na to dostali gól ze standardky. To je další problém. Dostali jsme tři góly ze standardních situacích a to je strašné. Proti Kairatu je pak těžké skóre otáčet.

S Pescarou i s Kairatem jste inkasovali velmi rychle. To týmu zřejmě také nepřidá, že?

Mluvili jsme o tom. Říkali jsme, že si musíme dát pozor na standardní situace. A sami jste to viděli. To, že to hráč trefí z patnácti metrů do šibenice, to je o jeho individuálních kvalitách. Těžko říct, jestli to zrovna můžeme někomu vyčítat.

Zejména proti Pescaře jste řadu šancí neproměnili. Byla koncovka dalším klíčovým problémem?

Koncovka nás srážela, balony nám prostě lítaly mimo. S Kairatem jsme ale v prvním poločase neměli snad ani jednu šanci. Proti Pescaře ano, ale nepřálo nám štěstí, nedostali jsme za Mammarellu vůbec nic.

Jak výrazné bylo oslabení o Bagatiniho a Évertona?

Jsou to velmi kvalitní hráči a jejich absence byla znát. Bagatini umí podržet neskutečné množství balonů, Éverton hrál dlouho v Kairatu, takže soupeře zná a je schopný přejít jeden na jednoho přes hráče. Chyběli oba. Kluci co nastoupili, je však výborně zastoupili.

Jak jste spokojen s atmosférou, která na stadionu při zápasech panovala?

Jsem překvapený, že přišlo na všechny tři zápasy tolik lidí. Myslel jsem, že přes tisíc fanoušků bude jen na zápas s Kairatem, kdy se mělo hrát o postup. Možná, kdyby to bylo jiné a nám stačila jakákoliv výhra, tak přijde ještě více lidí. Někteří už nás třeba odepsali. Chci poděkovat všem, kteří si našli cestu na stadion, a myslím si, že měli možnost vidět špičkový futsal.

19.11.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková