S velkými soupeři hrát dokážeme, tvrdí Koudelka. Šanci na postup máme

S velkými soupeři hrát dokážeme, tvrdí Koudelka. Šanci na postup máme
K oporám kvalitní chrudimské defenzívy patří bezesporu český reprezentant a dlouhodobý hráč ERA-PACKu Chrudim Tomáš Koudelka, který bude mít během tří listopadových večerů na starosti nebezpečné protivníky. I přesto, že na zimní stadion dorazí zvuční soupeři, věří, že Chrudim má na to poprat se v tvrdé konkurenci o jediné postupové místo.


Chrudimští po druhém místě v Srbsku budou hostit elitní fázi Ligy mistrů na vlastním hřišti a proti třem silným protivníkům jsou pořádně nažhaveni. „V Srbsku jsme si dokázali, že dokážeme hrát skvělá utkání s velkými soupeři, takže šanci na postup určitě máme. I když kvalita soupeřů je obrovská, určitě se na všechny zápasy dobře připravíme a budeme se prát o postup,“ věří Tomáš Koudelka. Český reprezentant spoléhá zejména na výhodu domácího prostředí, které může být rozhodující: „Před dvěma lety jsme doma neztratili ani bod a skvělí diváci nás hnali za vítězstvím. Těším se, přijde určitě hodně známých, rodina a kamarádi. Naši fanoušci si zaslouží vidět na vlastní oči tak skvělé týmy jako přijedou letos.“

 

A v Chrudimi se kromě českého mistra sejde opravdu pohledná partička. Kromě Kairatu Almaty přijede ještě italská Aqua Sapone Pescara a běloruská Lida. Papírově bude největším favoritem kazašský celek, Koudelka s tímto tvrzením ale zcela nesouhlasí. „Sledoval jsem skoro všechny finálové zápasy italské ligy a udělaly na mě velký dojem. Mají skvělé hráče a hrají ve velké rychlosti. Dle mého budou favorité našeho turnaje,“ nepodceňuje sílu italského soupeře.

 

Co tedy čeká od Kairatu Almaty, v Chrudimi velmi dobře známého soupeře? „Je to mix skvělých zahraničních hráčů doplněn o kvalitní domácí hráče, který je každým rokem aspirantem na vítězství v Lize mistrů. Kazašský tým často hraje power-play, i když po odchodu trenéra Cacaua to není tak časté jako v minulých sezonách. Těším se na Douglase, který se vypracoval mezi jednoho z nejlepších hráčů na světě, pokud bude už zdravotně fit,“ sklání poklonu Tomáš Koudelka svému bývalému spoluhráči, kterého si fanoušci na východě Čech velmi oblíbili.

 

 

24.10.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

VARTA futsal liga

Partner klubu