Houževnaté Uherské Hradiště ERA-PACK nezlomilo

Houževnaté Uherské Hradiště ERA-PACK nezlomilo
Chrudimští futsalisté v souboji dvou neporažených mužstev VARTA futsal ligy zvítězili. Tři body si tým Felipe Condeho připsal na hřišti Bazooky poté, co za ním vykročil již v prvním poločase třemi vstřelenými brankami. Po pauze si již náskok pouze pojistil a nadále tak zůstává neporažena.


ERA-PACK vstoupil do zápasu s nováčkem soutěže, který se překvapivě držel na třetím místě tabulky, hodně aktivně. Ač domácímu týmu půjčoval v úvodu balon jen sporadicky, musel si dávat pozor na nebezpečné protiútoky, ze kterých Bazooka nesmírně hrozila. Přesto se do vedení dostal obhájce titulu poté, co si Matěj Slováček narazil balon s Tomášem Koudelkou a i přes zásah brankáře Janečky dostal míč do horní poloviny domácí branky.

 

Agilní Bazooka se po inkasované brance nevzdala a za čtyři minuty bylo po jednom z rychlých kontrů vyrovnáno. Po nedorozumění Maxe s Litviněnkem se míč zjevil před Lukášem Křivánkem a mládežnický reprezentant ČR ho po zemi v poklidu dopravil do chrudimské sítě. Do pauzy ale přece jen Chrudim odskočila. Nejprve Matěj Slováček z pravé strany svým druhým gólem v utkání prostřelil Janečku mezi nohama, po volném přímém kopu ukončil skóre první půle ukázkovou ranou pod břevno Bagatini.


Vedení 3:1 si Chrudimští po přestávce v poklidu hlídali a poměrně brzy ho ještě navýšili. Míč dostal na svoji pravačku Max a přesnou střelou po zemi k tyči rozjásal chrudimskou střídačku počtvrté. Před kvalitní návštěvou si ERA-PACK tříbrankové vedení pohlídal až do závěrečné sirény a oslavil vítězství 4:1.

 

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme skvělý zápas. Měli jsme pod kontrolou rytmus utkání a soupeři povolili jen několik málo šancí na vstřelení gólu. Bazooka bránila výborně a ukázala nám, proč je v tabulce tak vysoko. Jsem si jistý, že se dostane do play-off a tam nadělá soupeřům velké množství nepříjemností. Svým hráčům chci poděkovat za skvěle odehrané utkání.“


Jaroslav Hastík (trenér Bazooka Uherské Hradiště): Hradiště bylo svědkem futsalového galapředstavení. Famózní tým Chrudimi předvedl parádní hru a nás může jen těšit, že jsme s ním v určitých pasážích drželi krok. Nesmirná kvalita všech jeho hráčů na míči a až strojová sehrannost se však přece jen prosadily a rozhodly o jeho výhře. Soupeři i velkému gentlmanovi Felipe Condemu srdečně gratuluji a Chrudimi jako nejlepšímu reprezentantu českého futsalu přeji i hodně štěstí v boji o Final Four. Svým hráčům děkuji za srdnatý a poctivý výkon, prohráli jsme se vztyčenými hlavami. Děkuji i našim fanouškům, byli opět skvělí.

 

Bazooka CF Uherské Hradiště – FK ERA-PACK Chrudim 1:4 (1:3)

Branky: 13. Křivánek – 9. a 15. Slováček, 18. Bagatini, 23. Max

Bazooka CF Uherské Hradiště: Janečka R. – Kaspřák, Šarközy, Čtvrtníček, Janečka M., Šipka, Sopůšek, Skřivan, Křivánek, Malý, Svízela.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

 

 

 

 

19.10.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu