Kazašská, italská a běloruská společnost. Diváci nás poženou, věří Conde

Los elitní fáze Ligy mistrů rozhodl. V polovině listopadu dorazí do Chrudimi (13. - 18. listopadu 2018) Kairat Almaty, Pescara a Lida. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí do další fáze jen vítěz, pro zbylé tři cesta pohárovou Evropou skončí.

Felipe, jaké jsou první dojmy po losu elitní fáze Ligy mistrů?

Nejsme favorité, ale věřím, že můžeme překvapit. Dáme vše do přípravy, naši hráči se stále vyvíjí a máme měsíc na to, abychom se pečlivě připravili.

Vy jste v Kairatu Almaty působil. Bude to největší favorit na postup?

Kairat je tým, který velmi dobře znám. Mají řadu hráčů, kteří disponují velkou technickou kvalitou, hrají ve vysoké rychlosti a jsou silově dobře vybaveni. Navíc jsou známí pro jejich hru v power-play, což je jejich největší síla. Je to zkušený tým, který podobné momenty zvládá velmi dobře.

Dalším silným protivníkem bude tým Aqua Sapone Pescara z Itálie..

Italský mistr je plný Brazilců, kteří mají kvalitní techniku. Hráči umí kvalitně vystřelit, hrají moderní futsal a využívají schopností přejít jeden na jednoho a hru přes pivota.

A co černý kůň turnaje běloruská Lida?

O běloruské Lidě nemám zatím dostatek informací. Viděl jsem jen jeden zápas, taktéž to bude silný a nebezpečný tým.

Bude hrát roli výhoda domácího prostředí?

Na poslední turnaj Ligy mistrů před vlastními fanoušky mám skvělé vzpomínky. Doma máme v lize skvělou bilanci a čísla ukazují, jak je domácí prostředí důležité. Budeme hrát před našimi fanoušky, rodinnými příslušníky, což nás ještě více namotivuje. Věřím, že to může být ten hlavní rozdíl. Očekávám plnou halu ve všech zápasech, publikum nás potlačí k vítězství. Pro český futsal to bude skvělá šance postavit se skvělým evropským celkům.

ROZLOSOVÁNÍ SKUPIN ELITE ROUND LIGY MISTRŮ

Skupina 1
Inter Movistar (Španělsko)
FK Vytis (Litva) - poř.
MFK Dobovec (Slovinsko)
FP Halle-Gooik (Belgie)

Skupina 2
Jugra Jugorsk (Rusko)
FC Barcelona (Španělsko) - poř.
Ekonomac Kragujevac (Srbsko)
Rekord Bielsko-Biala (Polsko)

Skupina 3
Benfica Lisabon (Portugalsko)
Sporting Lisabon (Portugalsko) - poř.
Sibirjak Novosibirsk (Rusko)
Novo Vrejme Makarska (Chorvatsko)

Skupina 4
Kairat Almaty (Kazachstán)
ERA-PACK Chrudim (Česká republika) - poř.
Lidselmash Lida (Bělorusko)
Aqua&Sapone Pescara (Itálie)