Mistra hostí Orchestrion Višňová

Mistra hostí Orchestrion Višňová
Chrudimští futsalisté znají soupeře pro první pohárové utkání letošní sezony, osmifinálový los je poslal do Třebíče, kde jejich sokem bude neznámé mužstvo Orchestrion Višňová.Tým z Višňové vznikl v roce 2009 a za devět let existence posbíral již řadu úspěchů. Hned čtyřikrát dokázal vyhrát Krajský přebor Vysočina, postup však nikdy nepřijal.


Tým, který je složený z fotbalistů hrajících od nejnižších soutěží až po třetí ligu, je pro futsalovou veřejnost neznámou a zápas s Chrudimí pro něj bude velkolepým představením a velkou zkušeností.

 

Mužstvo, které se pokusí v souboji David s Goliášem zaskočit čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže, zaujme mimo jiné zajímavým názvem – Orchestrion. Proč tedy? 

 

„S podobným dotazem se opravdu setkáváme velmi často. Orchestrion je jmenujeme podle automatického hudebního nástroje z legendárního seriálu Chalupáři a i proto, že když nastoupí náš tým, tak se hraje z 99% podle našich notiček (smích). A Višňová proto, že se výše zmíněný seriál natáčel v této malebné vesničce nedaleko Prahy, kam rádi jezdíme zapíjet naše futsalové úspěchy,“ směje se kapitán mužstva a zároveň funkcionář klubu Aleš Palát.

 

V Třebíči se odehraje velký zápas a všichni hráči Višňové se na něj pochopitelně těší. „Los poháru jsme samozřejmě sledovali v přímém přenosu s tím, že běžela i tipovací soutěž. Drtivá většina z nás si vyloženě ERA-PACK Chrudim přála, takže jsme rádi, že los vyšel a přivítáme takhle atraktivního soupeře u nás v Třebíči. Bude to pro všechny beze sporu svátek futsalu,“ dodal kapitán Orchestrionu.

 

ERA-PACK se vrátil z úspěšného „tripu“ do Srbska, kde vybojoval postup mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy, přepnout na pohár tak bude pro obhájce velmi složité. „Bude to úplně něco jiného. Ale my bychom se s tím měli popasovat dobře a ukázat kvalitu, kterou máme a postoupit do dalšího kola. Rozhodně nechceme nic podcenit,“ má jasno David Drozd.

 

 Souboj osmifinálového zápasu v SH Třebíč můžete sledovat  v textovém komentáři ve čtvrtek 11.10.2018 na serveru onlajny.com.

 

Výsledky osmifinálových zápasů:

GMM Jablonec n. Nisou - SK Olympik Mělník 7:12 (2:5)

HERD Hradiště - SK Dynamo PCO České Budějovice 1:6 (1:2)

AC SPARTA Praha - SK Interobal Plzeň 4:2 (1:1)

FC Warriors Praha - Svarog FC Teplice 1:18 (0:8)

AC Gamaspol Jeseník - FC Baník Ostrava  8:7 (3:3)

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto - Helas Brno 3:7 (1:3)

BFK Orel Hradec Králové - Bazooka CF Uherské Hradiště 0:12 (0:4)


Orchestrion Višňová - FK ERA-PACK Chrudim

čtvrtek 11. 10. 2018, 19.00 hodin, SH Třebíč10.10.2018 | autor: Petr Dejnožka

VARTA futsal liga

Partner klubu