Mistra hostí Orchestrion Višňová

Chrudimští futsalisté znají soupeře pro první pohárové utkání letošní sezony, osmifinálový los je poslal do Třebíče, kde jejich sokem bude neznámé mužstvo Orchestrion Višňová.Tým z Višňové vznikl v roce 2009 a za devět let existence posbíral již řadu úspěchů. Hned čtyřikrát dokázal vyhrát Krajský přebor Vysočina, postup však nikdy nepřijal.

Tým, který je složený z fotbalistů hrajících od nejnižších soutěží až po třetí ligu, je pro futsalovou veřejnost neznámou a zápas s Chrudimí pro něj bude velkolepým představením a velkou zkušeností.

Mužstvo, které se pokusí v souboji David s Goliášem zaskočit čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže, zaujme mimo jiné zajímavým názvem – Orchestrion. Proč tedy?

„S podobným dotazem se opravdu setkáváme velmi často. Orchestrion je jmenujeme podle automatického hudebního nástroje z legendárního seriálu Chalupáři a i proto, že když nastoupí náš tým, tak se hraje z 99% podle našich notiček (smích). A Višňová proto, že se výše zmíněný seriál natáčel v této malebné vesničce nedaleko Prahy, kam rádi jezdíme zapíjet naše futsalové úspěchy,“ směje se kapitán mužstva a zároveň funkcionář klubu Aleš Palát.

V Třebíči se odehraje velký zápas a všichni hráči Višňové se na něj pochopitelně těší. „Los poháru jsme samozřejmě sledovali v přímém přenosu s tím, že běžela i tipovací soutěž. Drtivá většina z nás si vyloženě ERA-PACK Chrudim přála, takže jsme rádi, že los vyšel a přivítáme takhle atraktivního soupeře u nás v Třebíči. Bude to pro všechny beze sporu svátek futsalu,“ dodal kapitán Orchestrionu.

ERA-PACK se vrátil z úspěšného „tripu“ do Srbska, kde vybojoval postup mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy, přepnout na pohár tak bude pro obhájce velmi složité. „Bude to úplně něco jiného. Ale my bychom se s tím měli popasovat dobře a ukázat kvalitu, kterou máme a postoupit do dalšího kola. Rozhodně nechceme nic podcenit,“ má jasno David Drozd.

Souboj osmifinálového zápasu v SH Třebíč můžete sledovat  v textovém komentáři ve čtvrtek 11.10.2018 na serveru onlajny.com.

Výsledky osmifinálových zápasů:

GMM Jablonec n. Nisou - SK Olympik Mělník 7:12 (2:5)

HERD Hradiště - SK Dynamo PCO České Budějovice 1:6 (1:2)

AC SPARTA Praha - SK Interobal Plzeň 4:2 (1:1)

FC Warriors Praha - Svarog FC Teplice 1:18 (0:8)

AC Gamaspol Jeseník - FC Baník Ostrava  8:7 (3:3)

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto - Helas Brno 3:7 (1:3)

BFK Orel Hradec Králové - Bazooka CF Uherské Hradiště 0:12 (0:4)

Orchestrion Višňová - FK ERA-PACK Chrudim

čtvrtek 11. 10. 2018, 19.00 hodin, SH Třebíč