Pro postup. Z loňska jsme se poučili, jsme mentálně silnější, tvrdí trenér Conde

Ekonomac Kragujevac, Inter FS a Prodexim Cherson. Tři soupeři chrudimského ERA-PACKu v rámci základní skupiny Ligy mistrů přinesou tři náročné zápasy, ve kterých půjde o to, kdo z vyrovnané čtveřice neprojde sítem a jeho cesta pohárovou Evropou skončí. Chrudimští již mají s nepopulární čtvrtou pozicí zkušenosti z loňského ročníku, trenér Conde ale věří, že letos dokážou loňské zaváhání napravit.

V lize čtyři kola, čtyři výhry. Se začátkem soutěže jste spokojen?

V přípravě jsme měli mnoho problémů a to náš plán trochu zdrželo. Hráči ukázali velkou snahu a to je velmi důležité pro zvýšení psychické síly týmu. Začátek ligy byl dobrý. Hráli jsme proti dvěma favoritům soutěže a neztratili jsme ani bod. Ale stále se musíme zlepšovat a já věřím, že časem budeme ještě lepším týmem. Všichni hráči jsou nyní bez zranění připraveni na start Ligy mistrů.

Brazilec Felipe se k týmu připojil později a odehrál jen jedno utkání. Jaká je nyní jeho pozice v týmu?

Felipe přijel později a v současné době nedosahuje úrovně ostatních hráčů. Ale je blízko mé ideální představě. Svoji přípravu v Brazílii pojal aktivně a splnil jí do detailu. Ale už jen touha, která z něj vyzařuje, se bude hodit a věřím, že na něm opět budeme stavět.

Co se musí změnit, aby Chrudim nedopadla v Srbsku stejně jako před rokem, kdy z Main round poprvé nepostoupila?

Nemyslím si, že se musí něco změnit. Pracovali jsme a vyvíjíme se. Všechny předchozí ztráty slouží k poučení. Musíme mít na paměti, že vždy předvedeme to nejlepší. Chci vyhrát každý zápas, ne vždy se to povede, ne vždy předvedeme stoprocentní výkon, ale v rámci naší strategie musíme předvést to nejlepší, co jde. Vloni v Itálii jsme odehráli dva skvělé zápasy. V posledním utkání hrály roli dva faktory, řada hráčů byla oslabena virózou a navíc jsme prostě měli špatný den. To se ve sportu stává. Nesmíme opomenout, že dva ze tří postupujících týmů z naší skupiny se nakonec dostaly až do Final Four. Myslím si, že srbská skupina je ještě více vyrovnaná a my nemůžeme vypustit jediný moment.

Máte dost informací o soupeřích? Viděl jste například některé jejich zápasy?

Mám ohromné množství informací o španělském a ukrajinském týmu. Viděl jsem čtyři utkání každého soupeře. O Kragujevaci máme trochu méně informací, protože má zablokované mezinárodní přenosy. Část momentů ze zápasů jsem ale také viděl.

Co tedy čekat od Kragujevace a Chersonu?
Domácí Kragujevac má čtyři špičkové Brazilce, zároveň disponuje kvalitními hráči národních týmů Srbska a Ukrajiny. Velmi se soustředí na hru bez brankáře, na což mají spoustu technických hráčů. Zároveň budou mít podporu fanoušků. Cherson má brazilského trenéra s velkým množstvím mezinárodních zkušeností. Kostru týmu tvoří hráči ukrajinské reprezentace na vysoké úrovni a tři talentovaní hráči z Brazílie. Také oni mají dobrou power-play, kvalitní hru přes pivota, umí přejít jeden na jednoho a hlavně tým má velkou mentální sílu. Obě mužstva budou hrát hodně ofenzivně.

Se španělským mistrem a zřejmě jedním z nejlepších týmů na světě jste se utkali již před dvěma lety a podali jste skvělý výkon. Posunula se Chrudim od té doby dopředu?

Ano, na našem týmu vidím značný posun. Moji hráči mají daleko větší repertoár možností, co zahrát a zlepšila se i jejich taktická vyspělost. Dnes jsme více připraveni, sebejistí a musíme to předvést na hřišti. Navíc hráči již ví, do čeho jdou a znají tento typ utkání. Každý ví, že se podobné zápasy rozhodují v detailech, a proto musíme být celou dobu koncentrováni. Také Španělé se od utkání v Mariboru hodně posunuli a nyní mají ještě větší škálu kvalitní hráčů a variant útoků. Věřím, že odvedeme kvalitní výkon. Všechny tři zápasy v Srbsku budou náročné, utkáme se se třemi skvělými týmy. Musíme udělat vše pro kvalitní reprezentaci Chrudimi, českého futsalu a přivézt postup.

02.10.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková