Srbsko se blíží. V Lize mistrů se Chrudim porve o tři postupová místa

UEFA Futsal Cup nikdy více. Od nového ročníku se mistři zemí automaticky stávají účastníky Futsal Champions League, česky tedy futsalové Ligy mistrů. ERA-PACK Chrudim byl nalosován do skupiny v srbském Kragujevaci, kde ho čeká těžký boj. Boj se třemi vyrovnanými a nebezpečnými týmy. Stejně jako vloni jdou dále tři nejlepší. Kdo tedy českého mistra v srbské skupině čeká?

Inter Movistar (Španělsko)

Těžšího soupeře bychom si v rámci evropských pohárů mohli jen těžko představit. Dlouhodobě nejlepší španělský tým, s největší pravděpodobností nejlepší mužstvo na celém světě. Parta okolo hvězdného Ricardinha získala v rámci UEFA Futsal Cupu již pět titulů, ovládla dva poslední ročníky v řadě. A dělá si zálusk na zlatý hattrick. V srbské skupině bude Inter FS nebo jinak také Inter Movistar jednoznačným favoritem a jeho nepostup či jakákoliv bodová ztráta by byla obrovským překvapením.

Chrudimští mají na tohoto soupeře poměrně živé vzpomínky. Před dvěma lety v rámci elitní fáze se mu postavili v slovinském Mariboru, kde po tvrdé bitvě podlehli španělskému mistrovi pouze 0:2. Navíc druhá branka padla z dorážky pokutového kopu, kde se tehdy vynikajícími zákroky ukázal ve skvělém světle brankář Carlos Espindola. Za podobný průběh, možná s ještě lepším výsledkem, bychom se nezlobili ani nyní.

Ekonomac Kragujevac (Srbsko)

Ekonomac Kragujevac, tradiční srbský mistr, je v Chrudimi velmi známý. Český a srbský šampion spolu v minulosti svedli řadu zajímavých bitev a další do kolonky přidají hned v úvodní hrací den, tj. ve středu 3. října. Kragujevac bude domácím publikem tažen kupředu, dle koeficientu je to druhý největší favorit na postup ze skupiny. Do Kragujevace se z italské Neapole vrátil Marko Perič, který trápil chrudimskou defenzívu v loňské přípravě na turnaji Futsal Masters 2017.

Nejčerstvější vzpomínky na zápas s Kragujevacem jsou z roku 2016. Stejně jako Inter FS se Srbové představili v Mariboru, kde s nimi chrudimský ERA-PACK padl nejtěsnějším možným způsobem 0:1 po brance Vitalije Borisova.

MFK Cherson (Ukrajina)

Největší neznámou je pro chrudimské hráče celek MFK Cherson. Ukrajinský šampion bude v Srbsku plnit roli černého koně skupiny, Ukrajinci si také pojedou pro postup mezi šestnáct nejlepších. Právě Cherson se do elitní fáze dostal i v loňském ročníku. Nejprve postoupil přes lotyšskou Rigu ze třetího místa, následně si vyzkoušel skupinu v maďarském Györu, kde dokázal porazit běloruský Minsk, připsal si však porážku s domácími Maďary a italským Luparense, se kterými se Chrudimští v loňském ročníku taktéž utkali.

Věřme, že Dmitrij Litviněnko pomůže trenérovi Condemu na své krajany vymyslet ten správný recept a v sobotu 6. října večer bude ERA-PACK Chrudim slavit postup do elitní fáze Ligy mistrů!

Program utkání skupiny 2 UEFA Futsal Champions League

středa 3.10.2018