Roman Mareš: Česká Lípa nepřijela hrát futsal

Nejzkušenější hráč na hřišti Roman Mareš se jednou brankou podílel na porážce České Lípy 4:0, po utkání byl však zklamaný z přístupu soupeře k duelu. Generálku před odjezdem do Srbska na Ligu mistrů si rozhodně představoval jinak.

Romane, rozhodně to nebyla generálka na Ligu mistrů podle představ, že?

To každopádně ne. Zaprvé, my jsme nehráli dobře. A potom, Lípa k nám nepřijela hrát futsal. Stoupli si ve čtyřech hráčích dozadu a spoléhali na brejky. Moc toho ani neměli a ani nevím, kolikrát vůbec přeběhli polovinu. Sice měli nějaký nástřel, ale to má každý. Když tu hráli kluci z VŠB Ostrava, ti měli alespoň chuť hrát futsal, Démoni vůbec.

Měl zápas s Českou Lípou před Ligou mistrů alespoň nějaký přínos?

Řekl bych, že vůbec žádný. Ale alespoň jsme si mohli něco vyzkoušet. Jenže takto proti nám nikdo hrát nebude, všichni budou napadat. Alespoň jsme si zaběhali a zahráli, je to pořád lepší než jen trénovat.

Nemůže vám paradoxně zápas uškodit?

To ne. My poctivě trénujeme, máme toho pořád ještě dost. Nyní trenér trochu zmírnil a pár tréninků nám odpustil a nebyly tak tvrdé. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát soutěžní utkání a ne jet na Ligu mistrů čtrnáct dní po posledním zápase.

Co vás tedy čeká v srbském Kragujevaci?

To se uvidí až tam. Co se týče složení, tým z Madridu je jeden z nejlepších na světě a s dalšími dvěma soupeři to bude vyrovnané. Rozhodne až momentální forma a štěstí. Ale jedeme si pro postup, jinak bychom tam ani neměli co dělat.

27.09.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková