Drama se šťastným koncem! Chrudim porazila Litoměřice 2:1

ERA-PACK Chrudim zůstává i po třech kolech stoprocentní. Pro další tři body zamířil čtrnáctinásobný mistr do Lovosic, kde dokázal, zejména díky kvalitnímu prvnímu poločasu, přehrát Gardenline Litoměřice 2:1. O branky Chrudimi se postarali Antonio Bagatini a Matěj Slováček.

Před televizními kamerami Chrudim na svého soupeře nastoupila a již po 27 sekundách se poprvé radovala. Roman Mareš rozehrál standardní situaci přímo na nohu Antonia Bagatiniho, který poprvé v utkání prostřelil brankáře Kubíčka. Gardenline úvod utkání nezachytilo a po volném přímém kopu inkasovalo podruhé, tentokrát ze sálovky Matěje Slováčka. Po druhé vstřelené brance se do hry začaly daleko více zapojovat i Litoměřice, jejich příležitosti ale likvidoval pozorný brankář Litviněnko. Zejména díky němu se šlo do kabin za stavu 2:0 pro Chrudim.

Po pauze se obraz hry výrazně nezměnil. Sledovali jsme vyrovnaný duel, ve druhé půli jsme si na zajímavou šanci museli počkat až téměř do závěrečné pětiminutovky. V čase 34:35 totiž snížil Fabricio na rozdíl jediného gólu a odšpuntoval tím velký tlak domácích. Chvíli na to dostaly Litoměřice možnost kopat desetimetrový kop, ten však Vítězslav Hrubý poslal pouze do tyče. Kop ze vzdálenosti deseti metrů si v posledních vteřinách vyzkoušeli také Chrudimští, Bagatiniho ale bravurně vychytal Kubíček.

V konečném součtu to však Chrudimi příliš vadit nemusí. ERA-PACK uhájil těsné vítězství 2:1 a osamostatnil se na čele tabulky VARTA futsal ligy.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Neodehráli jsme dobré utkání. Začali jsme skvěle, když jsme si během pěti minut vytvořili pět šancí, poté jsme ale ztratili koncentraci a vyrobili řadu chyb. Ve druhé půli jsem z našeho týmu cítil únavu, což je pochopitelné vzhledem k náročnému tréninku před Ligou mistrů. Myslím si ale, že jsme měli více šancí, takže výsledek je zasloužený. Je velmi důležité, že jsme ligu začali dobře. Ve středu si odpočineme a ve čtvrtek se zase začneme věnovat přípravám. Před odjezdem do Srbska nás čeká ještě jeden ligový zápas a my ho využijeme jako šanci vyzkoušet si v praxi věci, na kterých pracujeme.“

Lukáš Vobecký (vedoucí týmu Gardenline Litoměřice): Utkání ovlivnily dva rychle góly ze standardních situací. Kdy byla chyba v našem postavení. Od osmé minuty byla hra vyrovnaná a dost jsme toho zahodili. Za druhý poločas jsme si minimálně bod zasloužili. Chrudim v něm většinu času bránila a odkopavala míče. Opět nemáme ani bod. Herní projev nebyl ideální, ale zlepšení na něm bylo patrné. Teď už musíme začít bodovat."

Matěj Slováček

Gardenline Litoměřice – FK ERA-PACK Chrudim 1:2 (0:2)

Branky: 35. Fabricio (Douglas) – 1. Bagatini (R. Mareš), 9. Slováček (Koudelka).

Gardenline Litoměřice: Kubíček – Rodrigo, Záruba (C), Fabricio, Krok, Hrubý, Felipe, Jiráský, Slepčík, Rafael, Douglas, Šarközy.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Evérton, R. Mareš (C), M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček.

19.09.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Michal Pavlík