K úvodní domácí bitvě dorazí do Chrudimi nováček z Ostravy

Skvělý vstup do soutěže v podání vítězství na hřišti ambiciózního Interobalu Plzeň přináší před pátečním domácím startem v nejvyšší soutěži kvalitní pozvánku. Chrudim ukázala svoji kvalitní ofenzívu a nováček se tak má v chrudimské sportovní hale na co těšit.

Souboj čtrnáctinásobného mistra FK ERA-PACKu Chrudim s nováčkem VŠB TU Ostrava vypukne v MSH Chrudim v pátek 14.9.2018 ve 20 hodin. Zápas lze sledovat v textovém komentáři na serveru onlajny.com.

Nováček na úvod neuspěl

Celek VŠB TU Ostrava v loňském ročníku vyhrál východní část druhé nejvyšší soutěže, kde zaujal zajímavými výsledky, například dokázal porazit oslabený Pramen Havlíčkův Brod, tedy dřívější působiště bratrů Marešových, vysoko 49:0. Ve VARTA FUTSAL LIZE však čeká vysokoškoláky z Ostravy trochu jiná káva. V úvodním kole došlo na souboj nováčků, ve kterém ostravští futsalisté podlehly týmu Bazooka Uherské Hradiště 1:3. Jedinou branku Ostravy vsítil na začátku druhého poločasu Ondřej Kyselák.

Ohlasy z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V dalším zápase budeme pokračovat v našem vývoji, zejména při hře do obrany. V prvním zápase jsme vytvořili řadu chyb, které lze omluvit debutem, ale dále si již musíme rozdíly mezi obranou a útokem vybalancovat. Jsem si jistý, že předvedeme znovu lepší výkon. Musíme zůstat soustředěni na naši práci a splnit cíle utkání. Utkání je pro nás velmi důležité a z toho důvodu mu věnujeme maximální pozornost."

Martin Kapsa (trenér): Bohužel se nám nepodařilo získat na zápas do Chrudimi autobus od Chelsea, tak tam zkusíme zaparkovat nějaký český autobus, který se ještě budeme snažit podezdít prešovským betonem. Vítěz je bohužel dopředu jasný a my si tam pojedeme pro co nejvíce zkušeností do další části sezóny."

Ligové statistiky:

Jakub Petr (1)

Bagatini (3)

nejvíce bodů

Ondřej Kyselák, Jakub Petr (1)

Matěj Slováček, Martin Doša (1)

žluté karty

Patrik Janita (1)