Výkon nad očekávání. Ve druhé půli jsme dominovali, chválil Koudelka

Osm vstřelených branek a parádní ofenzivní podívaná v Plzni. Úvodní ligový zápas musel fanoušky bavit, sledovanost mu dodala především postava bývalého chrudimského kapitána Lukáše Rešetára. Ač brankář Litviněnka prostřelil, k výrazným šancí se nedostal. Jedním z jeho hlídacích psů byl chrudimský Tomáš Koudelka, který svoji pozici zvládl dokonale a patřil k nejlepším hráčům chrudimského ERA-PACKu.

Tomáši, odpovídá výsledek 8:4 průběhu utkání?

Kdo viděl druhou půlku, tak musí jasně uznat, že jsme dominovali. Byli jsme o dost lépe připraveni fyzicky a díky tomu je výsledek spravedlivý. Myslím si, že jsme v prvním poločase dostali hodně laciné branky, domácí další gól navíc dali z desetimetrového kopu poté, co jsme rychle nasbírali pět faulů a další již byl pouze otázkou času. My jsme dopředu předvedli kvalitní zápas, vstřelili pěkné góly a můžeme být spokojeni. Samozřejmě i dál bude na čem pracovat.

Tři inkasované góly v prvním poločase jistě přidělaly vrásky trenérovi Condemu. Rozvířil v poločase chrudimskou kabinu?

Nadšený zrovna nebyl. Čekal jsem bouřku, ale naopak se nás snažil uklidnit. Sám viděl, že góly nebyly po našich hrubých chybách, ale že v nich hrálo velkou roli i štěstí. Chtěl, abychom hráli svoji hru, běhali. Uklidnil nás a ve druhé půli to přineslo svoje ovoce.

Snad nejvíce ze všech hráčů Chrudimi jste se v soubojích potkal s Lukášem Rešetárem. Hrál jste na něj osobní obranu?

Ne, tak to nebylo. Prostě jsme na sebe vyšli. On chodil hodně dopředu, takže jsme se k sobě dostali docela často. Osobně jsem ho nebránil, byla by chyba se soustředit jen na něj, Plzeň má další řadu kvalitních hráčů.

Tušil jste, s čím na vás váš kamarád a bývalý spoluhráč Lukáš Rešetár může přijít?

Tušil, tušil (směje se). Nevím, kdo to měl těžší. Každý hráč má svůj repertoár kliček a i když víte o jeho silných stránkách, může vás překvapit. Trenér nám před zápasem ukazoval slabší stránky ostatních hráčů a nám se je dařilo využívat. První zápas dopadl nad očekávání, na můj vkus jsme odehráli velice kvalitní utkání.

V minulém rozhovoru jste tvrdil, že liga jde v současné době stranou. Znamená to, že to nebyl stoprocentní výkon Chrudimi?

Těžko někdy o výkonu můžete říci, že je stoprocentní. My se soustavně připravujeme na Ligu mistrů a řekl bych, že jsme nyní nějak na 70 procentech. Ukáže až čas. Za týden můžeme zahrát horší utkání, ale od příchodu trenéra Condeho mají naše výkony vždy stoupající tendenci. Nyní musíme výkon vypilovat do Ligy mistrů. Samozřejmě i s Plzní tam byla řada nedostatků, bylo by něco špatně, kdybychom proti silné Plzni hráli jako z partesu.

V jaké fázi je nyní příprava? Ještě dostáváte pořádně do těla?

První tři týdny byly náročné, dva tréninky denně byly často až přespříliš. Měli jsme toho plný brejle. S Plzní se ale ukázalo, že jsme na tom fyzicky hodně dobře. I když jsme někdy přišli do haly a nedali si dvě kloudné nahrávky, znovu se ukázalo, že jsme formu načasovali ideálně a proti kvalitnímu soupeři s řadou zranění jasně zvítězili. Hráli jsme v osmi hráčích, což vlastně stačí. Kdyby přišla komplikace a museli odehrát zápas v sedmi, věřím, že bychom to po fyzické stránce zvládli bez problému. Po fyzické stránce je nejhorší zátěž za námi, ale ani nyní nepolevujeme. Byla by škoda makat a poté to zbytečně ztratit.

08.09.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková