Koudelka před startem: Ostré zápasy na úvod jsou dobrou přípravou na Ligu mistrů

Tomáš Koudelka vstřelil v přípravném utkání proti Sokilu Chmelnickij hattrick, v následujícím ročníku se chystá na roli tahounů chrudimského týmu v cestě za úspěchem. Po posledním přípravném duelu byl tak jednoznačným adeptem na rozhovor.

Jak zhodnotit poslední přípravný duel s pražskou Slavií?

Začátek nebyl z naší strany ideální. Prvních deset minut hry měla Slavie více ze hry, my jsme byli zakřiknutí a hodně kazili. Postupem času jsme ale začali přebírat otěže zápasu my a vyjádřili to i gólově. Slavia následně odešla fyzicky, protože po pauze hrála asi jen na šest nebo sedm hráčů. My jsme drželi balon, jen škoda, že jsme skóre ještě nenavýšili.

Nula vzadu na závěr přípravy rozhodně potěší, že?

Ceníme si jí hodně. Už od příchodu trenéra Condeho si zakládáme na kvalitní hře v defenzívě a poctivě jsme na ní dlouhou dobu pracovali. Letos budeme chtít zlepšit útok. I dnes se ukázalo, že naše obranná hra prostě funguje.

Byla letošní přípravě něčím specifická?

Trenér Conde je tu již třetí sezonu, příprava byla hodně podobná těm předchozím. Hráli jsme se soupeři, se kterými se dobře známe. Hra se zlepšovala zápas od zápasu, nyní ještě pracujeme na přechodu do útoku, abychom byli ještě nebezpečnější. Docela se to daří, hlavním cílem však bude to ukázat v Lize mistrů.

Liga začíná už za týden. První zápas proti Plzni bude specifický už kvůli přestupu Lukáše Rešetára..

Jasně, vnímáme to. Od pondělka se začneme připravovat výhradně na Plzeň, hrála dost zápasů, takže nám trenér ukáže, jak se na ně individuálně připravit. Je to zdatný soupeř na začátek, který chce bojovat o finále a ne-li o to, aby nás sesadil. Bude to náročné utkání.

Může být pro Chrudim pozitivní, že se před Ligou mistrů potká právě s kvalitními soupeři jako je Plzeň či Litoměřice?

Věřím, že ano. Pamatuji si, že vloni jsme před Main round v Itálii hráli v Mělníku, což nebylo úplně ideální. Plzeň i Litoměřice budou chtít hrát futsal a to nám do Ligy mistrů může výrazně pomoci. Bude to kvalitní příprava. Liga je nyní částečně na druhé koleji, protože prvotním cílem je postup do elitní fáze Ligy mistrů.

03.09.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková