Věřím v naši práci, tvrdí odhodlaný Éverton. Přáním je dostat Chrudim do elitní evropské čtyřky

Věřím v naši práci, tvrdí odhodlaný Éverton. Přáním je dostat Chrudim do elitní evropské čtyřky
Prvním brazilským hráčem, který byl potvrzen v týmu ERA-PACKu Chrudim i pro následující sezónu, se stal Éverton, který po svém příchodu od začátku února předváděl v dresu čtrnáctinásobného mistra úctyhodné výkony, za které si zasloužil nabídku prodloužení smlouvy. Co ho vedlo k podpisu a jak je v Chrudimi spokojen si můžete přečíst v následujícím krátkém rozhovoru.


Éverton na začátku května prodloužil s Chrudimí své dosavadní tříměsíční působení o další dva roky, během kterých je připraven táhnout ERA-PACK za dalšími úspěchy. Naposledy se mu podařilo přispět k zisku čtrnáctého mistrovského titulu důležitými brankami. V jejich výčtu září například vyrovnávací branka v prvním semifinále proti Litoměřicím několik sekund před koncem či hattrick v posledním finálovém zápase proti Spartě.

 

Právě za finálovou sérií se brazilský hráč ve službách Chrudimi ještě obrací. „Proti Spartě jsme odehráli tři skvělé zápasy. Myslím si, že bylo vidět, že za odvedenou práci jsme si zasloužili zisk mistrovského titulu. V play-off jsme neprohráli jediný zápas, to jednoznačně ukazuje naši kvalitu a nadřazenost,“ zhodnotil s odstupem finálovou sérii Éverton.

 

Hráč, který posbíral během své kariéry mnoho zkušeností v Brazílii či Kazachstánu byl s českým prostředím, městem a futsalem velmi spokojen. Navíc se mu podařilo splnit stanovený cíl a s tím hodlá pokračovat i nadále. „Přišel jsem do České republiky vyhrát ligu, to byl můj jediný cíl. Bonusem je, že jsem mu Chrudimi výkony a góly pomohl, cítil jsem se velmi dobře. Podle mě to byl můj nejlepší futsal,“ přemýšlí autor deseti branek v play-off VARTA futsal ligy.

 

Další branky bude mít možnost přidat minimálně v následujících dvou sezónách. Co stálo za podpisem jeho smlouvy? „Podepsal jsem novou smlouvu na další dvě sezóny a jsem za to velmi rád. Věřím v práci chrudimského klubu a našeho trenéra. Chtěl bych růst společně s týmem, a kdo ví, třeba i dostat ERA-PACK mezi nejlepší čtyřku Evropy,“ přeje si Brazilec Éverton.

 

16.05.2018 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu