Skvělá zpráva! Éverton se upsal Chrudimi na další dva roky

Chrudimští fanoušci ještě ani pořádně nemohli vstřebat oslavy mistrovského titulu, vedení klubu však nelení a velmi rychle tvoří mužstvo pro následující sezónu. Krátce po konci předchozího ročníku přichází potvrzené první jméno. Na začátku února se k ERA-PACKu připojil Brazilec Éverton, který prokázal své kvality a byl zde spokojen, z čehož pramenilo prodloužení smlouvy na další dva roky!

Brazilec Éverton přišel do Chrudimi na přelomu ledna a února a hned velmi rychle zapadl do Condeho plánů. Již v prvním vystoupení v dresu ERA-PACKu se uvedl proti Plzni čtyřmi brankami a naznačil, že mu česká nejvyšší soutěž může sednout.

Éverton, celým jménem Éverton Ribeiro Fontoura, je, díky svým bohatým zkušenostem, pro hru Chrudimi velmi přínosný. Během své kariéry prošel řadou mužstev v Brazílii, zahrál si ale také v Číně a v roce 2014 přestoupil do hvězdného Kairatu Almaty, se kterým vyhrál například světový šampionát klubů a získal bronzové medaile v UEFA Futsal Cupu. Nyní dokázal vyhrát s týmem ERA-PACKu Chrudim titul ve VARTA futsal lize, tím však jeho počínání na českých palubovkách nekončí.

Krátce po zisku titulu se Éverton a vedení Chrudimi dohodli na prodloužení stávající smlouvy o další dva roky! To znamená, že brazilského futsalistu uvidíme v ERA-PACKu minimálně do konce sezóny 2019/2020!

„Éverton přišel do našeho týmu s cílem, aby ho doplnil přesně tak, jak jsme potřebovali. Je to střelec se skvělým zakončením z dálky. Po svém příjezdu se velmi rychle adaptoval a každým zápasem jeho výkony rostly. Nyní, když máme více času, se může přizpůsobit ještě v mnohem větším rozsahu. Věřím, že si hráč zaslouží uznání od klubu za to, jak se během krátkého působení předvedl. Jsem šťastný, že bude v týmu pokračovat. Chceme udržet kostru mistrovského týmu, aby mohla pokračovat v kvalitní práci,“ komentoval prodloužení Évertonovy smlouvy trenér Felipe Conde.

06.05.2018 | autor: Petr Dejnožka