Pocity ze zisku titulu jsou úžasně, říká Martin Doša

eFutsal.cz - Martin Doša, který v pátek zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze české ligy, není prvním slovenským futsalistou, kterému se to podařilo.

Tím donedávna posledním byl Dušan Kašický, oblékající před 12 lety dres vítězného Jistebníku. Jenže od roku 2006 utekla dlouhá doba a tak není divu, že web Futsalslovakia.sk se úspěchu pětadvacetiletého futsalisty věnoval v krátkém rozhovoru.

"V první řadě chci poděkovat vedení klubu, že mi umožnili byt součástí tohoto skvělého kolektivu a také hráčům, že mi pomohli a přijali mě mezi sebe. A také trenérovi, že mi dal šanci," svěřil se Martin Doša na úvod rozhovoru pro největší slovenský futsalový web.

Po dlouhých letech v české nejvyšší soutěži ses dočkal vytouženého titulu. Jaké jsou tvé pocity?
Moje pocity jsou úžasně! Jak jsem zmiňoval, jde o můj první titul v kariéře. Je to těžké popsat, protože konečně se mi to po několika letech podařilo. Samozřejmě, že se za tím skrývá tvrdá práce, sebezapření a mnoho dalších věcí. No můžu říct, že se mi při posledním hvizdu rozhodčího tlačily slzy do očí.

Hned v úvodu sezóny sis zahrál poprvé ve své kariéře i UEFA Futsal Cup. Musí to být fantastický pocit hrát proti takovému klubu jako je Barcelona. Co pro tebe tato příležitost znamenala?
Zahrát si proti Barceloně je asi snem každého hráče jakéhokoliv sportu. Musím říci, že to byl i jeden z aspektů, kvůli kterým jsem chtěl přestoupit do Chrudimi. Chtěl jsem prostě hrát Ligu mistrů a Chrudim v této soutěži již několikrát ukázala, jakou sílu má a že není jen do počtu. Nepočítal jsem s tím, že to bude právě Barcelona, ale losování nám nadělil tohoto soupeře a myslím si, že jsme odehráli důstojný zápas s jedním z nejlepších týmů na světě. Pro mě to byla velká škola zahrát si proti takovým zvučným jménům. Doufám, že takových zápasů bude víc.

Chrudim vyhrála svůj 14. titul. Neměla by se nejvyšší česká soutěž přejmenovat na ERA-PACK futsal liga? Vypadá to tak jednoduše, co si o tom myslíš Ty?
Ano je to sice čtrnáctý titul, ale chci říct, že to vůbec nebyl jednoduchý boj. V semifinále jsme hráli proti výborným Litoměřicím, které jsme dokázali porazit 3: 0 v sérii a tím pádem měli více času na odpočinek a přípravu proti Spartě. Sparta se naopak trápila v zápasech proti Plzni a nakonec vyhrála v sérii 3: 2 a po pár dnech nastoupila právě proti nám. Ve všech zápasech se projevila naše fyzická připravenost a tvrdá práce. Ukázali jsme, na čem pracujeme celý rok a zaslouženě jsme vyhráli. Protože ten, kdo chce vyhrát titul, musí porazit všechny.

Prozraď nám něco o svých plánech v tvé skvěle našlápnuté kariéře?
Právě skončila sezóna a já si zatím užívám první titul. Co se bude dít dál, uvidíme s odstupem času. Každopádně stále je na čem pracovat a určitě bych možná jednou chtěl vyzkoušet další zahraniční angažmá. Není to snadné, ale budu se snažit na sobě pracovat a posouvat se dál. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za atmosféru, jakou nám v hale připravili, také těm, kteří nás sledovali a hnali za vítězstvím. Byl to krásný zážitek.

01.05.2018 | autor: eFutsal.cz | foto: Ivana Hošková