Čtrnáctka na dosah! Odšpuntuje ERA-PACK mistrovské oslavy?

Výsledky 2:1 a 3:0 přiblížily chrudimský ERA-PACK k obhajobě mistrovského titulu. Sezóna může být ukončena již v pátek, kdy bude třináctinásobný mistr chtít před vlastními fanoušky využít finálový mečbol a stát se tak staronovým mistrem VARTA futsal ligy!

Třetí finálové utkání startuje na chrudimské palubovce v pátek 27.4.2017 17:00! Duel bude v přímém přenosu vysílat televizní stanice ČT Sport, v případě potřeby je možné využít přenos v textové podobě na serveru onlajny.com.

Výsledky finálové série:

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 2:1 (0:1)

Branky: 25. Slováček (Rešetár), 28. Rešetár (D. Drozd) – 12. Brahimi

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár, Slováček, Felipe.

AC Sparta Praha: Vahala – Levčík, Cupák, Angellot, Diego, Hájek, Marcelo, Brahimi, Sop, Pimpolho, Belej, Amadeu

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 0:3 (0:0)

Branky: 24. Felipe (Max), 39. R. Mareš, 39. Rešetár (T. Koudelka)

AC Sparta Praha: Vahala (C) – Hájek, Brahimi, Amadeu, Marcelo, Fogaca, Kocourek, Belej, Levčík, Hora, Sop, Doležal

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, T. Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár (C), Slováček, Felipe

Názory z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Věřím, že další zápas přinese rozdílné vlastnosti. V prvních dvou utkáních se náš soupeř snažil využít našich chyb, hrál natěsno a bylo na nás, abychom se ujali iniciativy při hře dopředu. Většinu času jsme měli míč na sálovkách my. Myslím si, že v pátek uvidíme mnohem otevřenější zápas a vyrovnanější držení balonu, protože soupeře udrží ve hře pouze vítězství. Musíme zvolit jinou strategii a uvědomit si možné změny v soupeřově stylu. Zároveň máme na paměti důležitost utkání a vše věnujeme tomu, abychom v pátek odvedli kvalitní výkon.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Nejen já, ale my všichni se na zápas těšíme. Ukázali jsme v prvních dvou duelech, že jsme strašně blízko tomu, abychom Chrudim porazili. Myslím si, že naše prohry nebyly dané nějakou skvělou obranou Chrudimi, protože jsme si dokázali vytvořit v obou zápasech několik šancí, ale spíše je problém v nás. Nemáme chladnou a klidnou hlavu při finálním zakončení a nejsme úplně soustředění na to, na čem se domlouváme před zápasem a během týdne. Ve třetím zápase musíme být aktivnější směrem dopředu, zejména co se zakončení týče. Musíme své šance bezpodmínečně využít, jinak neuspějeme. Do Chrudimi přijedeme s maximální pokorou a úctou k soupeři a jeho síle, kterou moc dobře známe a uvědomujeme si ji. Nepřijedeme tam ale s panikou nebo s tím, že budeme hrát bezhlavě. Každý zápas je jiný. Chrudim má dva body, my nula. Budeme chtít hrát svou hru, být aktivnější směrem dopředu a zkusit dát více gólů, než soupeř. My tedy nyní musíme jít krok po kroku a nepřemýšlet, co bude dál a pokusit se dnes zvítězit.

Statistiky obou soupeřů v play-off

Týmové statistiky

FK EP Chrudim

vs.